Niektoré trendy sú premenlivé, iné sa držia na popredných módnych priečkach už doslova desaťročia. Jedným z takýchto nestarnúcich trendov je aj námornícky štýl.

Nadčasové pruhované kúsky v modro-bielej či červeno-bielej kombinácii, sa stali každú jar a leto neodmysliteľnou súčasťou väčšiny dámskych šatníkov. Pokiaľ v tom vašom ešte nezaujali čestné miesto, je najvyšší čas to napraviť! A aké modely sú tento rok najväčším hitom?

Pruhované šaty

Tohtoročnej námorníckej sezóne kraľujú predovšetkým pohodlné ležérne kúsky vo voľnejších strihoch. Premeňte sa na štýlovú námorníčku v atraktívnych pruhovaných šatách. Modely z pevnejších materiálov s trojštvrťovým rukávom sa perfektne hodia i do aktuálneho premenlivého počasia.

Na letnú dovolenku si naopak pribaľte vzdušnejšie šaty s krátkym rukávom alebo šaty na ramienka, ktoré sú vhodné takmer na každú letnú príležitosť. Pruhované šaty sa nosia v klasickej modro bielej kombinácii. Horúcou novinkou je tiež spojenie zelenej a bielej. Šírku a tip pruhov by ste mali vyberať podľa tipu postavy. Pruhov sa ale vôbec nemusíte báť – niektoré dokonca postavu opticky zúžia.

Nohavicový tip

Nie ste práve „šatový“ typ? V tom prípade stavte na osvedčenú kombináciu pruhovaného topu a šortiek, prípadne ľanových či bavlnených nohavíc. V aktuálnych kolekciách nájdete pruhované tričká, klasické košele, modely na zaväzovanie, voľnejšie tuniky či ľahké jarné svetríky a kardigány.

Dáte prednosť klasickým námorníckym farbám, alebo si trúfnete i na iné pruhované kombinácie, napríklad na pútavú zeleno-bielu alebo či kaki s krémovou? Dobrou správou je, že aktuálna ponuka je naozaj štedrá, preto si určite nájdete model, ktorý bude zodpovedať vášmu štýlu obliekania. Určite sa však nebojte experimentovať. Táto sezóna bude po dlhej zime a izolácii naozaj oslobodzujúca.

Ide to aj bez pruhov

Páči sa vám námornícky štýl obliekania, no vo výrazných pruhoch ani jemných prúžkoch sa príliš necítite? Stačí ak skombinujete farby typické pre tento štýl, teda modrú a bielu, pridáte akcent červenej a voilà, námornícky vzhľad hodný Francúzskej riviéry je na svete.

Námornícky štýl je nielen nadčasový, ale jeho výhodou je, že je dokonale ležérny, pričom vie byť aj primerane elegantný, ak si to udalosť vyžaduje. Eleganciu dodáte outfitu napríklad bielym sakom či hodvábnou šatkou. Dokonalým doplnkom v prípade námorníckeho štýlu je tiež slamený klobúk alebo kabelka. Tie sú ideálne najmä na letné dovolenky, kam tento nesmrteľný módny trend doslova patrí.

Pridaj komentár