Pôvab ryšavej farby vlasov uchvacuje predstavivosť po stáročia a často sa dostáva do popredia aj vo svete módy. Pre mnohé z nás sú zasa inšpiráciou ikonické celebrity, ktoré vyčnievajú z davu svojou ohnivou farbou vlasov. Od jemného záblesku jahodovej blond, až po hlbokú rezonanciu gaštanovej farby, vyžarujú červené vlasy spektrum nálad a štýlov.

Či už chcete urobiť odvážne vyhlásenie alebo hľadáte jemnú zmenu, tieto tipy na červené vlasy ponúkajú dynamický rozsah pre každého. ktorú si ale vybrať?

Čerešňová červená (cherry red)

FOTO: Shutterstock

Nápadná čerešňovo červená farba vlasov má dynamický rozsah od hlbokého, takmer bordového základu, až po živé šarlátové odlesky. Táto bohatá paleta je ideálna pre sebavedomú a dobrodružnú osobnosť. Je to štýl, ktorý priťahuje pozornosť, ako keď nosíte výrazný rúž na pery.

Gaštanová (auburn)

FOTO: Deposit Photos

Gaštanová farba vlasov vyžaruje zmyselnú eleganciu s bohatým červeno-hnedým nádychom. Hlboký drevitý odtieň je ideálny pre tých, ktorí chcú dodať svojmu vzhľadu nádych tajomna intenzívnou a teplou farbou. Obmedzte pobyt na slnku a pri stylingu používajte spreje na ochranu pred teplom, aby ste zabránili vyblednutiu gaštanovej farby.

Škoricová (cinnamon)

FOTO: Deposit Photos

Škoricový odtieň spája ohnivočerveného ducha so zemitými hnedými tónmi. Je to ideálna inšpirácia pre tých, ktorí majú temperamentnú osobnosť, ktorí hľadajú hravý a zároveň prirodzený vzhľad.

Červená balayage

FOTO: Shutterstock

Mať žiarivé červené balayage s čiernou je dobrý kompromis pre udržanie červených korienkov. Štýl ombre zároveň krásne spája dve kontrastné farby. Intenzívne červené odtiene vám umožnia ľahko vyniknúť. Či už preferujete rovné vlasy alebo vlnky, váš outfit môže vyniknúť. Pravidelné úpravy sú kľúčom k udržaniu tohto jedinečného štýlu.

Červená a fialová (red & purple)

FOTO: Gin Akyurt/Unsplash

Zmes červenej a sýto fialovej predstavuje dynamickú súhru farieb, ktorá začína sýtou gaštanovou ofinou a plynule prechádza do svetlejších tónov. Je to výber farieb, ktorý vyžaruje teplé jesenné vibrácie ako hebký kašmírový sveter. Investujte do dobrého kondicionéra na prispôsobeného pre červené odtiene, aby farba zostala živá ako jesenný baldachýn.

Jahodová blond (strawberry blonde)

FOTO: Shutterstock

Jahodová blond preplnená zlatými odleskami predstavuje svetlejšiu stránku červených odtieňov. Tento jemný odtieň je ako nosiť biele slnečné šaty počas vrcholného leta. Vďaka harmonickej zmesi blond a svetlej červenej, je vynikajúci pre každého, kto túži po jemnom, no podmanivom zvýraznení farieb. Chráňte túto jemnú farbu pomocou bezoplachovej úpravy obsahujúcej UV filtre, ktoré chránia pramene pred vyblednutím od slnečného žiarenia.

Červená fialová (red violet)

FOTO: Shutterstock

Tento červenofialový odtieň vynikne s elegantným rovným bobom, sfarbeným v luxusnom gaštanovom odtieni. Jemná gradácia smerom ku končekom dodáva tomuto klasickému strihu moderný nádych. Odporúčame, ak chcete spojiť nadčasové s moderným. Používajte týždennú masku na vlasy špeciálne navrhnutú pre farbené vlasy, aby sa fialové tóny nestali matnými.

Žiarivá červená

FOTO: Shutterstock

Prijmite žiarivú červenú s odvážnym vzhľadom s koreňmi ponorenými do tmy, prúdiacimi do mora karmínových vĺn. Živá červená si vyžaduje pozornosť a hodí sa pre nebojácnych, ktorí chcú dať o sebe vedieť každým otočením hlavy. Požiadajte svojho kaderníka o tento odtieň, aby oživil váš look.

Sýto červená

FOTO: Ezra Korkmaz / Unsplash

Tmavočervený odtieň lichotí mnohým tónom pleti a dodáva „vintage“ atmosféru. Táto teplá sýta farba je ideálna pre tých, ktorí ocenia retro nádych s moderným nádychom. Pre elegantný účes jemne stočte konce vlasov, aby ste vytvorili ešte väčší efekt.

Červená s oranžovým nádychom

FOTO: Eugene Chystiakov / Unsplash

Prirodzený červený odtieň s mohutným nádychom oranžovej pozdvihuje štýl Y2K. Svietiaca jantárová farba zachytáva zlaté teplo slnečného popoludnia. Farba je ideálna pre každého, kto chce zvýrazniť svoje črty jemným, no žiarivým nádychom. Aby sa táto žiarivá farba nestala mosadznou, použite šampón na úpravu farby a vyhnite sa nadmernému tepelnému stylingu, ktorý môže odstrániť jemné tóny.

Hnedá alebo červená?

FOTO: Deposit Photos

Nájsť správnu rovnováhu pre hnedočervenú farbu vlasov je kľúčové. Spojenie gaštanovohnedej a gaštanovej červenej odhaľuje pramene, ktoré dodávajú vlasom život a pohyb. Jemné, zemité a červené tóny pripomínajú hlbokú meď a sú ideálne pre tých, ktorí majú tmavé korene. Pravidelné zastrihávanie a hydratačné ošetrenie vlasov ich pomôže udržať zdravé a živé.

Svetlá medená

FOTO: Deposit Photos

Svetlý medený červený odtieň kombinuje zlaté odlesky so stredne červenými odtieňmi. Ak hľadáte slnkom pobozkaný vzhľad, táto farba je potom práve pre vás. Farba vlasov spája bohaté sýtočervené korienky, ktoré sa zjemňujú do zlatistého lesku, ideálneho pre tých, ktorí chcú dosiahnuť žiarivý a štýlovo strapatý vzhľad.

Tmavo červená

FOTO: Deposit Photos

Splývavosť tmavočerveného účesu spočíva v lesklej povrchovej úprave a hladkej textúre, ktorá vyžaruje eleganciu bez námahy. Hlboká teplá hnedá s jemnými červenými podtónmi je ideálna pre tých, ktorí uprednostňujú jemnejší prístup k ohnivým odtieňom. Rovnako ako správny odtieň červeného rúžu, aj tmavočervená je univerzálna farba na vlasy. Chráňte tento tmavočervený odtieň pred stratou lesku použitím tepelného ochranného spreja pred pravidelným stylingom a hydratačnými maskami na vlasy.

Oranžová červená

FOTO: Shutterstock

Rozhodnite sa pre živé oranžové farby, ktoré sú odvážne a neospravedlňujúco živé. Je to ideálny odtieň pre tých, ktorí chcú zachytiť bujnú esenciu najjasnejších jesenných listov alebo temperamentnú chuť krvavého pomaranča v lete. Tento odtieň je vyhlásením maximálnej dôvery.

Zázvorová červená (ginger)

FOTO: Deposit Photos

Živá zázvorová hriva vyžaruje éterickú žiaru a dobre ladí u tých, ktorí majú svetlú pleť. Nápadná zmes červených a blond odleskov vytvára očarujúci efekt, ideálny pre tých, ktorí chcú zvýrazniť svoju farbu vlasov.

Bledo červená

FOTO: Deposit Photos

Pri hľadaní jemnejšieho odtieňa sa rozhodnite pre jemnú svetločervenú pripomínajúcu prvé svetlo úsvitu. Tento jemný odtieň je skvelý pre niekoho, kto hľadá jemný úvod do sveta červenej a ponúka kombináciu zlatých a červených farieb, ktoré sú decentné a zároveň očarujúce.

Prijatie červeného spektra

FOTO: Deposit Photos

Spektrum nápadov na červenú farbu vlasov je tak rozmanité, až sa stáva očarujúcim. Každý odtieň jedinečne vyjadruje osobnosť a štýl, od jemného šepotu jahodovej blond až po hlboké, oduševnené tóny gaštanovej. Či už vás priťahuje odvážna jasná červená alebo jemné kúzlo svetlej medenej červenej, určite existuje odtieň, ktorý rezonuje s vašou individualitou. Takže urobte skok a experimentujte s týmito podmanivými odtieňmi. Poraďte sa so svojím hairstylistom, aby ste našli dokonalý odtieň, ktorý dopĺňa váš tón pleti a životný štýl. Udržujte však svoju novú farbu žiarivú pomocou správnych produktov starostlivosti o vlasy.

Pridaj komentár