Slovenskej módnej scéne a jej fanúšikom bude opäť patriť jedinečná platforma určená prezentácii módnych dizajnérov FASHION ROOM, ktorú vo svojich priestoroch v minulom roku predstavilo nákupné centrum Aupark Bratislava.

Prostredníctvom autorskej inštalácie môžu návštevníci vstúpiť do vnútorného sveta osloveného umelca. Vnímať myšlienky dizajnéra všetkými zmyslami, pozrieť sa na tvorbu a estetiku z jeho pohľadu, vytvoriť si vlastnú štýlovú fashion fotografiu v outfite módneho návrhára – to všetko jedine v Auparku!

Nebude chýbať sprievodný program a osobné stretnutia s dizajnérom, workshop či atraktívne súťaže. Pozvanie tentokrát prijal a rok 2024 odštartuje v Auparku vo veľkom štýle renomovaný Fero Mikloško. Jeho inštaláciu charakterizuje motto EVERYDAY GOLDEN AGE, inšpirované jeho poslednou kolekciou.

Nákupné centrum Aupark Bratislava je od svojho vzniku synonymom nákupov, oddychu a zábavy. Vďaka susedstvu so Sadom Janka Kráľa je obľúbenou a vyhľadávanou lokalitou Bratislavčanov. „Aupark bol a vždy bude najmä módnou destináciou s ponukou obchodov prestížnych značiek, no našou ambíciou je zákazníkom neustále ponúknuť viac. Ešte viac módy, komfortu a pohodlia pri nákupoch, viac benefitov v rámci vernostného programu a samozrejme, viac inšpirácie pre všetky generácie. To je dôvod, prečo je FASHION ROOM súčasťou Auparku.

Počas nasledujúcich týždňov môžu naši návštevníci vstúpiť a zažiť módu očami slovenského dizajnéra Fera Mikloška,“ prezradila detaily kreatívneho konceptu Veronika Košická, Shopping Centre Manager AUPARK. „Oslovili sme ho najmä pre jeho nezameniteľný rukopis a charizmu. Veríme, že osloví tak fanúšikov a návštevníkov, ktorí majú blízko k svetu módy, ako aj širokú verejnosť,“ doplnila Veronika Košická.

FASHION ROOM BY MIKLOSKO prináša atmosféru elegancie a noblesy

Vo FASHION ROOM BY MIKLOSKO zažijete atmosféru elegancie a noblesy na vlastnej koži a to vďaka ikonickým modelom z dielne módneho návrhára Fera Mikloška. Jeho inštaláciu charakterizuje motto EVERYDAY GOLDEN AGE inšpirované jeho poslednou kolekciou. Podobne ako éra „GOLDEN AGE“ v histórii kultúry, kolekcia reflektuje estetický rozkvet a modely sú bohaté na množstvo detailov.

Fero Mikloško inšpiráciou estetiky a elegancie minulosti, ktorú pretavil do moderného kontextu svojej módnej kolekcie, prináša sentimentálnu nostalgiu do súčasného módneho sveta. Jeho návrhy nesú odkaz k zlatým časom, zároveň sú plné inovácií a kreativity, čo charakterizuje jeho rokmi vyzretý rukopis nadčasovej elegancie, noblesy a ženskosti.

Odborný dohľad nad návrhom a realizáciou inštalácie projektu FASHION ROM BY MIKLOSKO prevzala architektka Katalin Karsay z renomovaného architektonického štúdia Coolstock. „S dizajnérom Ferom Mikloškom nás okrem spolupráce spája aj dlhoročné priateľstvo, takže naplniť jeho kreatívne predstavy bolo príjemným procesom pre celý tím. Farebnosť interiéru, ako aj zvolené materiály, korešpondovali s vizualitou jeho poslednej kolekcie MIKLOSKO GOLDEN AGE, ktorej atmosféru sme sa snažili umocniť aj v priestoroch Auparku, “ spresnila detaily Katalin Karsay.

Skvostné doplnky a sprievodný program

Kľúčovou súčasťou spomínanej kolekcie sú šperky MIKLOSKO x SKVOST, vytvorené v spolupráci so šperkárkou Luciou Šimončič. Vzácne kreatívne stretnutie a niekoľkotýždňový proces vyvrcholil predstavením „GOLDEN AGE“ v neorenesančných priestoroch Kaštieľa Pálffy. Neopakovateľná kolekcia v sebe ukrýva rukopis oboch dizajnérov. Dominantné farby biela a zlatá, symbolizujú lesk zlatých časov, majestátnosť a noblesu. Každý šperk je vzácny originál. Brošne, náušnice a náramky sú vyšívané z ľahunkých vzácnych korálok Miyuki, Swarovski kryštálov či perál.

Kolekcia reflektuje estetický rozkvet rôznych dekád histórie a prináša sentimentálnu nostalgiu do súčasného módneho sveta. Osloví svojou nadčasovou eleganciou. Stupňovaný ligot šperkov v jednom elemente rozžiari každú ženu, aby pôsobila graciózne a oslňujúco. Ak ste zvedaví na detaily vzniku a predstavenia tejto kolekcie, vstúpte do FASHION ROOM a dozviete sa viac aj o samotnom dizajnérovi. Pripravený sprievodný program bude komunikovaný na sociálnych sieťach dizajnéra a Auparku, chýbať nebude tvorivý worshop a súťaže.

Príbeh a rukopis dizajnéra

FERO MIKLOŠKO vyštudoval umeleckú školu so zameraním na tvorbu divadelných kostýmov a krojov. Nezaprie v sebe zručnosť a kumšt krajčírskeho remesla, je majster detailu a prepracovania modelov. Vytrvalosťou a talentom sa od svojich pätnástich rokov postupne vypracoval na vrchol slovenskej módnej elity. Dnes, tesne pred päťdesiatkou, kraľuje na výslní showbiznisu a oblieka mnohé úspešné Slovenky naprieč generáciami. Vníma ženský pôvab a v jeho modeloch sa menia klientky na príťažlivú divu. Inšpirovaný autormi klasickej hudby, umením módnych velikánov, filmom či každodennými pôžitkami života, tvorí módu spôsobom, ktorý neskutočne zvýrazní atraktívnosť a šarm nositeliek jeho módnych kreácií. Miluje glamour, noblesu, oslnivú krásu a okázalú vizuálnu veľkoleposť, ktorou sa tiež rád obklopuje.

Priestor FASHION ROOM BY MIKLOSKO bude návštevníkom prístupný počas otváracích hodín Auparku až do konca februára a nájdete ho na 1. poschodí pri kinách, hneď vedľa kaviarne CRAFT COFFE. Viac detailov o projekte objavíte na sociálnych sieťach a online platformách Auparku.

FASHION ROOM BY MIKLOSKO podporili partneri: EXclusive, E V A, SKVOST, FAnn parfumérie, NAY, STEVE MADDE, VIAJU,

WHATEVER PRODUCTION, EUROPAPIER, COOLSTOCK

Pridaj komentár