V pompéznom prostredí klasicistického paláca predstavila ďalšia zo slovenských módnych stálic – návrhárka Veronika Hložníková, svoju aktuálnu kolekciu pozostávajúcu z denných, kokteilových aj večerných šiat. Večer venovaný dvadsiatemu výročiu exkluzívnej tvorby jej ateliéru sa niesol v štýle 30-tych rokov minulého storočia. Atmosféru štýlovo dotváralo vystúpenie jazzového zoskupenia La Jana & Her Swing Boys a sprievodné slová moderátora, herca a speváka v jednej osobe – Juraja Baču.

Slovenská módna návrhárka Veronika Hložníková oživila v Primaciálnom paláci čaro 30. rokov! Ktoré známe tváre si túto módnu show nenechali ujsť?

Pre Veroniku Hložníkovú tvoriacu v Bratislave od roku 1998 pod vlastnou značkou, sú charakteristickými prvkami romanticky, no zároveň sebavedome pôsobiace spoločenské róby (hodvábne čipky, jemné šifónové šaty), vnášanie pánskeho štýlu do každodenného šatníka žien (dámsky smoking, kostýmy medzivojnového obdobia), historické prvky (ornamentálne ručné výšivky), ale aj potlač inšpirovaná umením (florálne motívy, alebo expresionizmus výtvarníka a zároveň starého otca Vincenta Hložníka).

V predstavenej kolekcii sa tak objavili obľúbené vzory, strihy a farebná paleta jej doterajšieho pôsobenia na domácej módnej scéne.

Spomedzi viacerých farieb boli najvýraznejšími červená, čierna, biela a cyklámenová. Dôraz na prírodné materiály je nielen ďalším typickým znakom najnovšej kolekcie ateliéru Veroniky Hložníkovej, ale aj pravidlom pri výbere a súčasťou filozofie tvorby.

Kašmír, hodváb, prírodné kožušiny a jemné perie, dopĺňa väčšinou francúzska a belgická čipka (kokteilové a večerné šaty, kombinované blúzky, trojštvrťové kabáty).

Praktickejšie biznis modely využívajú kvalitné zmesové materiály pre dokonalý strih a pohodlnú údržbu (predĺžené saká, úzke aj široké nohavice, sukne s rozparkom).

K už spomínaným ornamentom vo forme čipky bol v kolekcii zastúpený aj leopardí vzor, stále populárne káro, či efektné ručné výšivky v kontraste so striedmejším podkladom.

Doplnky v podobe výrazných kožených opaskov a ozdôb z prírodnej kožušiny na lodičkách so zmyselnou eleganciou dopĺňali vybrané outfity.

FOTO: Peter Frolo

Pridaj komentár