Na nábreží Dunaja sa opäť oslavovalo! Piaty ročník River Show priniesol exhibície top športovcov, esenciu luxusu, módne inšpirácie a aj už tradičnú spanilú jazdu motorových člnov.

Námestie pred Euroveou sa začalo plniť už od obeda. Program na rieke odštartoval pokus o neformálny dunajský rekord na monolyži. Jazdec Tomáš Urbánek ťahaný rýchločlnom zo Speedboats.sk, dosiahol neuveriteľných 89 kilometrov za hodinu. Zvládnuť takúto rýchlosť na priamom toku Dunaja je výnimočný úspech, zvlášť v tejto lokalite.

Na surfe, poháňanom motorovou turbínou, takzvanom jet surfe, sa predstavil skvelý slovenský talent Sebastián Kubinec. Mladý športovec našu krajinu úspešne reprezentuje na svetovom pohári v motosurfe a domov priniesol už niekoľko titulov. Adrenalínovú novinku, ktorá si nachádza čoraz viac priaznivcov aj medzi rekreačnými športovcami, vystriedal kúsok bratislavskej melanchólie. Starších návštevníkov iste potešila milá reminiscencia v podobe jazdca na doske priviazanej o breh. Takto trávili leto odvážnejší Bratislavčania, ktorí už dnes majú vnukov, či dokonca pravnukov. Tento historický šport predviedol divákom Tomáš Hafner. Kulisu dotvárala veľká loď z projektu Na Zdravie Vody s posádkou známych bratislavských DJov, propagujúca zodpovednejšie správanie k nášmu prostrediu.

RIVER SHOW 2019 – Photo credit: © Ján Vlk – Dreamwolf Arts Photography 2019 www.dreamwolf.sk

Policajnú naháňačku, zaistenie neovládateľného plavidla, či záchranu muža cez palubu, predviedli páni z Poriečneho oddelenia Policajného zboru SR a ich kolegovia z hasičského zboru ukázali priebeh hasenia horiaceho plavidla. Neoddeliteľnou súčasťou River Show bola aj Spanilá jazda motorových člnov a jácht. Počet posádok tento rok ovplyvnila doobedná búrka, no i tak sa našlo dosť nadšencov, ktorí prišli túto jedinečnú myšlienku podporiť.

Divákom bola prostredníctvom prednášok priblížená história Starého mosta a predstavené bolo aj unikátne PET kanoe, ktoré zhotovil vodák Tomáš Ščepka z približne 250 PET fliaš. Väčšina fliaš bola zozbieraná v prírode v blízkosti Dunaja. Účastníci mohli na brehu zblízka preskúmať aj vodnú formulu, motorovú loď či Seabob, podvodný skúter od Imidjex. K vystavovateľom sa pridal aj Germancarsmeeting so zberateľskými autami vysokej hodnoty. Celý program sprevádzal svojím moderátorským slovom Juraj Hajdin.

Nádych šarmu a elegancie priniesli francúzske bublinky Moët&Chandon, šampanské prvotriednej kvality, ktoré je celosvetovým synonymom pre oslavu tých najkrajších momentov. O krásny element v podobe bielo-zlatej kvetinovej dekorácie sa postaralo kvetinárstvo Kvety pre vás.

Na brehu mohli návštevníci obdivovať umelecké diela od Viktoria’s Gallery s tematikou vody a Dunaja, či módnu prehliadku originálnych háčkovaných plaviek, familiárne známych ako Lemonky. Inšpiráciu pre tých, ktorí oceňujú jedinečný, doslova “nadčasový” štýl, priniesla aj tento rok švajčiarska značka hodiniek TAG Heuer.

RIVER SHOW 2019 – Photo credit: © Ján Vlk – Dreamwolf Arts Photography 2019 www.dreamwolf.sk

Udalosť poctil svojou prítomnosťou starosta Ružinova, Martin Chren. Medzi hosťami sme stretli aj známych fashionstylistov Izabelu Komjati, Jozefa Grondzáka, modelky Veroniku Vágnerovú Husárovú, Katku Mihalovú Manovú či hovorkyňu Bratislavského samosprávneho kraja – Luciu Forman Habancovú. Nechýbali ani známe televízne tváre a herečky, ako napr. Lucia Hurajová a Petra Palevičová. K hosťom sa pridali aj speváčka BibiHall, známa sklárka GordanaTuruk a muzikálová speváčka Bibiána Surovčíková.

River Show už tradične prináša eventová agentúra Cherry&Cherry v spolupráci s Tomášom Čermákom, dvojnásobným majstrom sveta formulových člnov v kategórii F2.

Záštitu udalosti poskytli primátor Bratislavy, starosta Ružinova a predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Pridaj komentár