Mať krásnu tvár bez vrások by chcela mať každá žena bez ohľadu na vek. Všetky veľmi dobre poznáme situácie, keď si listujeme módne časopisy a v kútiku duše obdivujeme známe, krásne a predovšetkým vyhladené tváre. Určite si nie raz povieme, že aj my by sme chceli mať tak krásnu tvár, aj keď už máme mladosť dávno za sebou. Aby sme však vyzerali krásne a príťažlivo, nemusíme podliehať žiadnej retuši, či absolvovať rôzne plastické operácie. Stačí len málo! Zbaviť sa týchto chýb, ktoré, povedzme si úprimne, robíme asi každá.

Zabudnite na retuš či plastické operácie!!! Stačí tak málo!

Zabúdame sa odličovať

Čo nás ako prvé čaká po príchode domov? Pohodová chvíľka pri kávičke, relax pri pohári vínka alebo chutná večera? Ako prvé by sme si však mali po príchode domov ísť umyť ruky a odlíčiť svoju tvár. Pod vrstvou make-upu totiž naša pleť trpí a tým, že proces odlíčenia časovo odkladáme, zvyšujeme pravdepodobnosť tvorby akné, ktoré je najväčším nepriateľom každej tváre.

Aby sme sa tomu ale vyhli, nastavme si pravidlo, že po príchode domov je potrebné si v prvom rade odlíčiť tvár. Teda samozrejme, ak vieme, že už nikam nepôjdeme. A aj keď budeme niekedy cestovať na nejaký zájazd, je potrebné dbať na to, aby sme mali vždy po ruke odličovacie tampóny, spolu s prípravkom na odličovanie.

Pleť nehydratujeme

Druhou najväčšou chybou, ktorej sa pri starostlivosti o tvár dopúšťame je, že zabúdame na jej hydratáciu. Položme si otázku, kedy sme naposledy svoju pleť dôkladne hydratovali kozmetikou Saloos alebo ktoroukoľvek inou kvalitnou kozmetikou? Vždy tesne po odlíčení je nevyhnutné pleť hydratovať a dodať jej tak prísun živín a látok, ktoré ju udržiavajú zdravú a sviežu.

Aké krémy používať?

Na tvár si určite treba aplikovať len krémy, ktoré sú určené výlučne na tvár. Výber kozmetiky na tvár je potrebné prispôsobiť najmä svojmu veku, pretože kozmetika, ktorá je určená pre mladšie dámy, by vám mohla uškodiť. Pre zrelšie ženy sú vhodné krémy s obsahom kyseliny hyalurónovej, ktorá udržiava pleť krásnu a pružnú. Odporúčame používať aj krémy s obsahom rakytníka, aloe vera a colostrom. Nesklame vás ani kozmetika Siberica vyrobená zo sibírskych bylín, ktorá môže byť pre vašu tvár a telo, to „pravé orechové“!

Pridaj komentár