TOP 10 miest sveta, ktoré musíte za svoj život navštíviť II.

371
TOP 10 miest sveta, ktoré musíte za svoj život navštíviť II. 1

Je toho naozaj veľmi veľa, čo by sme mali urobiť, zažiť a vidieť skôr ako odídeme. Je len na nás, čo si vyberieme, aby sme prežili aspoň jeden neopísateľný moment. Pretože na svete je veľa krásou neopísateľných miest, kde by sa oplatilo aj zomrieť … Vybrali sme pre vás ďalších TOP 10 miest, ktoré musíte za svoj život navštíviť.

1. Maldivy

Maldivy sú ostrovnou republikou nachádzajúcou sa v Indickom oceáne s hlavným mestom Male. Do tejto oblasti často prichádzajú milovníci mora. Nechýbajú im tu tyrkysové útesy, palmy ani modré more. Pokiaľ máte aj vy slabosť pre takýto modrý svet, vaša dovolenka by sa mohla uberať týmto smerom.

top-10-miest-sveta-mmagazin12. Veľký čínsky múr

Zrejme už každý niečo počul o jednej z najúžasnejších stavieb sveta. Tento v doslovnom názve „dlhý múr“ je starý systém opevnení, ktorý sa ťahá naprieč severnou Čínou. Bol postavený pred viac ako 2000 rokmi čínskym cisárom. Stena stavby je dlhá 8 850km a bola postavená za účelom ochrany pred mongolskými vpádmi. V súčasnej dobe sú už niektoré časti zničené, ale aj tak sa radi medzi najväčšie divy sveta.

top-10-miest-sveta-mmagazin23. Jazero Moraine, Kanada

Toto jazero leží v oblasti národného parku Banff v kanadských skalnatých horách. Jedno z najkrajších jazier sveta obklopené skalnatými horami bolo dokonca vytlačené na kanadských peniazoch. Moraine Lake má krásny odtieň modrej. Môžete si tu vychutnať pešiu turistiku v horách alebo si prenajať kanoe. Je to jednoducho nádherné miesto, kde môžete stráviť niekoľko dní, na ktoré hneď tak nezabudnete.

top-10-miest-sveta-mmagazin34. Angkor Wat, Kambodža

Názov nám hovorí o chrámovom komplexe v Kambodži. Chrám bol postavený v 12. storočí v štýle Khmer architektúry a slúžil ako najväčšie náboženské centrum. V tomto neprehliadnuteľnom mieste sa konajú najnavštevovanejšie prehliadky v Kambodži. Navštívte tento kúsok sveta a máte zážitky, na ktoré rozhodne nezabudnete.

top-10-miest-sveta-mmagazin45. Pyramídy v Gíze, Egypt

Pyramídy sú nám celkovo známe ako jediný zo siedmich divov sveta, ktorý sa zachoval do dnes. Pyramídy v Gíze sú rozhodne jedny z najznámejších pamiatok sveta. Obrovské hrobky faraónov starovekého Egypta boli postavené pred 4 500 rokmi. Najznámejšia a najväčšia je z nich je pyramída v Gíze, tzv. Cheopsova pyramída vysoká 137m. Bol by hriech nevzhliadnuť ich za svoj život.

top-10-miest-sveta-mmagazin56. Island

Island je miesto, kde vás každý kút tohto ostrova určite nadchne. Krásna krajina, nedotknutá príroda a neobvyklé pamiatky sa vám postarajú o nezabudnuteľné prázdniny. Len tu môžete zacítiť prvotnú krásu a sviežosť prírody.

top-10-miest-sveta-mmagazin67. Monument Valley, USA

Takzvané „pamiatkové údolie“ je nádherné miesto v Koloráde. Je charakteristické množstvom červených pieskovcových skalných útvarov, ktoré sa týčia zo skalnatého údolia. Najvyšší taký útvar dosahuje aj 300m. Môžete si dať turné so sprievodcom a spolu s ďalšími službami si užiť zvláštnosť červeného údolia.

top-10-miest-sveta-mmagazin78. Madagaskar

Mohlo by vás napadnúť, že za týmto názvom sa ukrýva detská rozprávka o štyroch zvieracích kamarátoch. My však máme na mysli v poradí štvrtý najväčší ostrov sveta. Nachádza sa v Indickom oceáne, juhovýchodného pobrežia Afriky. Na ostrove nie je núdza o piesočnú pláž, modrý oceán, či výhľad na úchvatnú krajinu. Takto strávené slnečné dni vám zaručia tie najlepšie spomienky a skúsenosti.

WDH-A94-10316E9. Ostrovy Phi Phi, Thajsko

Nezvyčajné skalné útvary, čistá voda a farebné more. To sú jedny z mála charakteristických čŕt ostrovov Phi Phi. Nachádzajú sa v Thajsku a medzi ich neodlúčiteľnú časť patrí nedotknuteľná príroda. Čo viac si môžete priať?

top-10-miest-sveta-mmagazin910. Národný park Port Campbell, Austrália

Tento úžasný národný park možno nájsť v Austrálií. Na mieste vám neunikne svetovo preslávená zbierka hornín (12 apoštolov). Pri návšteve Port Campbell budete tiež môcť sledovať búrlivé vtáctvo. Najlepšia doba na dovolenku je od septembra do apríla.

top-10-miest-sveta-mmagazin10[Alžbeta/turtlehurtled.com]

Pridaj komentár