Používanie make-upu je veľmi precízny a časovo náročný proces. Našťastie existujú mnohé triky, ktoré vám pomôžu znížiť čas strávený na vašej rutine krásy na minimum. Vytvorte si úžasný vzhľad s minimálnym úsilím aj vy. Máme pre vás 12 úžasných trikov s make-upom, ktoré by mala poznať každá z nás.

1.Naneste tekuté očné linky na ceruzku

Ak máte problémy s nakreslením rovnej čiary s tekutými očnými linkami, spravte si najprv pomocou ceruzky obrys. Tekutá vložka bude sedieť rovnako dobre na koži, a tiež je oveľa praktickejšia a jednoduchšia pokiaľ ide o nápravu chýb, ktoré urobíte.

2. Dajte svojim riasam väčší objem s práškovým nádychom

Tento jednoduchý trik zvýši objem akejkoľvek maskary. Použite kefku, aby ste si na riasy dali nejaký prášok, a až potom aplikujte maskaru. Vaše riasy budú vyzerať oveľa plnšie.

3. Ak nemáte očné linky, použite maskaru

Vďaka podobným zložkám a konzistencii je možné maskaru použiť ako očné linky. Stačí mať len tenkú make-upovú kefku.

4. Ako nakresliť dokonalé mačacie oči

5. Po vyčistení zubov si očistite i pery

Jemne si pretrite pery suchou zubnou kefkou. Pomôže vám to vydrhnúť odumretú pokožku a zjemniť vaše pery. Zvýši to tiež prietok krvi v perách, čo spôsobuje, že sa zväčšia. V dôsledku toho sa stanú vaše pery mäkšie, plnšie a zmyselnejšie.

6. Oživte svoju maskaru teplou vodou

Pridajte niekoľko kvapiek prevarenej vody do vašej maskary, zatvorte ju a zatraste.

7. Použite svoj rúž na líčka

Svoj rúž môžete použiť ako skvelú náhradu na zvýraznenie vašich líčok. Aplikujte trochu rúžu na tvár, roztiahnite a jemne vtrite do kože končekmi prstov.

8. Vybieľte si zuby zubným práškom

Použite na to zubný prášok na zuby niekoľkokrát týždenne. Je to lacný, ale účinný produkt a to vďaka uhličitanu vápenatému, ktorý obsahuje. Ale nezabudnite byť opatrní, a uistite sa tým, že sa poradíte so svojím zubárom pred použitím, pretože zubný prášok môže poškodiť sklovinu zubov, ak sa používa nesprávne.

9. Na čistenie tváre používajte hubky

Pri čistení tváre akýmkoľvek prostriedkom na odstraňovanie make-upu používajte špeciálne kozmetické špongie. Špongie sú tou najlepšou voľbou, pretože ľahko odlupujú povlaky na pokožke a čistia póry.

10. Skúste použiť maskaru vertikálne

Použitie maskary na horné a dolné viečka je často zanedbávaná prax, ale tu je zaujímavý tip: držte kefu vertikálne. Je to veľmi jednoduchý, ale pravdepodobne jeden z najlepších trikov, ktoré môžete použiť. Dotknite sa rias špičkou kefy pre jej prirodzenejší vzhľad.

11. Vyvrátený mýtus: strihanie rias nefunguje

Máme tu ďalší „trik“, ktorý si na webe získal pomerne veľkú popularitu: strihanie rias ich vraj robí silnejšími a dáva im väčší objem. Je to však úplne nesprávne. V skutočnosti riasam trvá približne 1 – 2 mesiace, kým sa obnovia po tom, čo boli zastrihnuté. Takže pozor, doma to určite nerobte.

12. Ako si prirodzene vypestovať husté obočie?

Kokosový olej vám pomôže účinne si pestovať husté obočie. Obsahuje vitamín E a železo, čo môže spôsobiť, že vaše obočie bude tiež tmavšie. Na dosiahnutie najlepších výsledkov zmiešajte 1 diel kokosového oleja s 1 dielom ricínového oleja.

Jemne si masírujte obočie prstami. Nechajte pôsobiť 20 – 30 minút a opláchnite teplou vodou. Tento postup opakujte denne po dobu 2 – 3 týždňov a uvidíte výsledok.

Pridaj komentár