Milé dámy, každý deň môžete pútať pozornosť okolia krásnymi vlasmi, manikúrou, oblečením, ale aj vašimi perami. Počas slnečných dní môžu zaujať jemne tónované aj šťavnato farebné pery. V Mmagazín.sk sme pre vás pripravili rôzne rady ohľadom ich starostlivosti a aj konkrétne tipy na rúže, ktoré nájdete v každej drogérii. Necháte sa inšpirovať?

Starostlivosť a prevencia

Popraskané pery nás dokážu potrápiť v zimnom aj letnom období. Najúčinnejšou prevenciou suchých pier je ich pravidelné premasťovanie. Pre čo najlepšiu hydratáciu je dobré zvoliť balzamy, ktoré obsahujú napríklad vitamín E, panthenol, glycerín, vazelínu, prírodné vosky alebo oleje. Pri dlhšom pobyte na slnku nezabudnite použiť balzam s ochranným faktorom. Kľúčový je aj pitný režim a strava obohatená o vitamíny ako B-komplex alebo zinok. Úľavu od vysušených úst vám môžu poskytnúť aj tieto balzamy:

Z lekárne: Bioderma Atoderm, Neutrogena, Uriage Bariéderm, La Roche-Posay Nutritic

Klasické: Placenta, Jelení lůj, Vitalos, Astrid, Helle, Vazelína

Z drogérie: Labello, Balea, Carmex, Blistex, Kneipp, Lavera, Yves-rocher, Eos

Rúže na pery

Výber rúžu záleží na vašich osobných preferenciách. Na trhu môžeme nájsť širokú ponuku klasických, matných, tekutých rúžov a leskov na pery. Pokiaľ máte sklon k popraskaným perám, zvoľte skôr klasický rúž, lesk alebo výživný olej. Matné a tekuté rúže zvyknú pery viacej vysušovať, na druhej strane majú dlhšiu výdrž. Na záver sme si pre vás pripravili tipy na prirodzené odtiene, ktoré sú vhodné na bežné dni. S prichádzajúcim letom môžete siahnuť po žiarivejších fuksiových alebo korálových farbách.

1. Prirodzené odtiene rúžov

Essence caring shine, odtieň 203 my advice

Rimmel lasting finish matt, odtieň 703 perfect nude

Flormar silk matte liquid, odtieň 002 fall rose

Maybelline color sensational, odtieň 620 pink brown

L’Oreal Paris colour riche, odtieň1 81 nu intense

2. Farebné odtiene rúžov

Maybelline superstay matte ink, odtieň 30 romantic

Catrice scandalous matte lipstick, odtieň 080 casually overdressed

Bourjois rouge velvet ink, odtieň 08 coquelic hot a 07 fushia cha cha

Max Factor colour elixir, odtieň 055 bewitching coral

Dermacol matte mania, odtieň 20 a 21

Pridaj komentár