EZRA – Dokonalé a výnimočné obleky, košele a pánske tašky na mieru

769
EZRA – Dokonalé a výnimočné obleky, košele a pánske tašky na mieru 8

Spoločnosť EZRA je miestom, kde sa každá mužská predstava o dokonalom obleku mení na skutočnosť. Široká ponuka oblekov a ich doplnkov v kombinácii s ich kvalitou a službami osobného poradcu, ktorý vás prevedie svetom materiálov, strihov a štýlov prináša naozaj príjemný zážitok z nakupovania. Nosením týchto kvalitných vecí dáte najavo svoju výnimočnosť, individualitu a zmysel pre eleganciu.

 

EZRA – Dokonalé a výnimočné obleky, košele a pánske tašky na mieru

ezra_mmagazin1

Látky na obleky dodávajú spoločnosti EZRA najprestížnejší výrobcovia na svete ako napríklad anglický Holland & Sherry a taliansky Drago. Kvality látok majú naozaj širokú škálu, od Super 100´s až po Super 180´s. Dôležité pri kúpe obleku v tomto obchode je, že vám v cene obleku ponúka aj služby osobného poradcu, ktorý vám poradí pri výbere vášho obleku tak, aby ste boli naozaj spokojný. K takémuto výnimočnému obleku neodmysliteľne patrí aj košeľa, samozrejme vyrobená na mieru tak, ako váš oblek.

Style: "Neutral"

Keďže takéto štýlové a kvalitné oblečenie väčšinou reprezentuje úspešného muža, patrí k nemu aj kvalitná taška, ktorú vám v EZRE vyrobia z najkvalitnejšej kože precíznou ručnou výrobou. Ak by ste si aj náhodou nevybrali zo širokej ponuky, nie je problém vám tašku vyrobiť na základe vašich požiadaviek.

300x430 x2.indd

Mmagazín.sk  vyspovedal majiteľa spoločnosti EZRA a prináša Vám jedinečný rozhovor:

Ako a kedy vznikla značka EZRA?

Pod značkou EZRA fungujeme od roku 2014. Druhý spoluzakladateľ Michal už dávnejšie šil obleky a košele na mieru pod inou značkou. Postupom času sme sa spojili, k oblekom sme pridali tašky, ktoré boli mojim nápadom, a začali sme fungovať pod touto značkou. Chceli sme svojim zákazníkom ponúknuť niečo výnimočné, začali sme spoluprácu s najlepšími dodávateľmi látok, spolupracujeme s vynikajúcimi krajčírmi a klientom tak dnes môžeme ponúknuť výnimočné obleky za skvelé ceny, rovnako tak košele a pánske tašky na mieru.

Prečo vlastne EZRA?

Keď sme premýšľali nad názvom, chceli sme niečo originálne, no zároveň jednoduché a elegantné. Meno Ezra sa nám páčilo, bol to môj nápad, mám k nemu osobný vzťah. A zároveň je to mužské meno hebrejského pôvodu, takže sa veľmi hodí aj ako názov značky zameranej na pánsku módu.

Ako dlho v priemere trvá ušiť jeden dokonalý oblek na mieru?

Šitie obleku trvá približne štyri až päť týždňov, vrátane jednej skúšky. V prípade potreby vieme, samozrejme, zabezpečiť expresnú výrobu.

Pre akú vekovú kategóriu sú obleky EZRA určené?

Pre všetky! Obleky šijeme po konzultácii s klientom tak, aby presne vyhovoval jeho predstavám a požiadavkám. To znamená, že konzervatívnejším klientom ušijeme konzervatívnejší a menej okázalý oblek, mladším a odvážnejším pánom zase o niečo extravagantnejší. Záleží ale na klientovi a jeho požiadavkách a vek v tomto naozaj nehrá žiadnu rolu.

Aký máte názor na kultúru nosenia oblekov na Slovensku vo všeobecnosti? Nosia ich muži radi, či skôr z donútenia?

Nedá sa to úplne generalizovať, muži sú rôzni, no ja osobne vnímam určitý trend návratu k čoraz častejšiemu noseniu oblekov. Veľa mužov už pochopilo rozdiel medzi konfekčným polyesterovým oblekom a skutočným oblekom z kvalitných materiálov a čoraz častejšie vyhľadávajú služby firiem, ktoré im oblek ušijú na mieru podľa ich predstáv. V slovenských uliciach to síce ešte nevyzerá ako napríklad na eventoch typu Pitti Uomo, ktoré sú výkladnou skriňou najnovších trendov v oblasti pánskej módy, ale stále sa to zlepšuje.

Ako u vás prebieha šitie nového obleku?

Na začiatku sa s klientom stretneme a porozprávame sa o tom, ako by si svoj nový oblek predstavoval a aké má od neho očakávania, kde ho bude najčastejšie nosiť a podobne. Od toho totiž závisí aj výber materiálu. V ponuke máme totiž napríklad aj tie najexkluzívnejšie, mimoriadne jemné látky, tie však nie sú vhodné na šitie obleku na každodenné nosenie, pretože sa rýchlejšie opotrebúvajú, to je však prirodzená vlastnosť týchto látok.

Výber vhodného materiálu na oblek je teda celkom komplikovaná záležitosť. Alebo nie?

Až také komplikované to zase nie je. Ako som spomínal, treba si uvedomiť, na akú príležitosť budem oblek najčastejšie používať. Na oblek, ktorý budem nosiť do práce ako „uniformu“, si radšej vyberiem látku, ktorá je o niečo menej jemná, ale vydrží aj trochu nešetrnejšie zaobchádzanie. Naša štandardná ponuka napríklad začína látkami v kvalite Super 110’s a končí pri látkach v kvalite Super 180’s s prímesou hodvábu. Rozhodne sa ale nedá povedať, že jeden typ látky je kvalitnejší ako druhý, jednoducho sa hodia na iné typy oblekov, už naše základné látky, ktoré som spomínal, sa dajú považovať vo svete oblekov za nadštandard.

Vráťme sa teda k tomu, ako taký oblek vzniká? Výber materiálu je zrejme iba začiatok.

Presne tak. Po tom, ako sa zvolí vhodný typ materiálu, klient si z našej ponuky vyberie konkrétnu látku, teda farbu a vzor. Následne klienta odmeriame. Vezmeme mu niekoľko desiatok mier, aby sme zabezpečili, že oblek mu bude dokonale sedieť. A samozrejme doladíme množstvo ďalších detailov, od šírky klopy, skrz tvar vreciek až po detaily ako farba obšitia gombíkových dierok a podobne. Medzi prvým meraním a odovzdaním hotového obleku sa vykoná ešte jedna skúška. Pri tejto si klient vyskúša rozšitý oblek, ktorý je tvárny a možno na ňom ešte veľa doladiť. Prípadné zmeny sa zaznačia a naši krajčíri oblek dokončia. Potom ho už stačí len odovzdať klientovi.

Z akých farieb si môže zákazník vybrať svoj oblek?

Možností je obrovské množstvo, v ponuke máme takmer 1.300 látok v najrôznejších farbách a vzoroch, takže každý si určite bude schopný vybrať to pravé. Spolupracujeme s dodávateľmi, ktorí sú vnímaní ako jedni z najlepších na svete, napríklad s anglickou značkou Holland & Sherry a talianskym Dragom. Niektorí klienti majú presnú predstavu, akú látku by chceli, ale ak ku nám prídu páni, ktorí ešte nie sú pevne rozhodnutí, radi im s výberom poradíme.

V akej cenovej relácii sa obleky pohybujú?

To je na celej veci to najlepšie (smiech). Dovolím si tvrdiť, že naše obleky sú cenovo veľmi priaznivé. Začíname na sume 374 eur v prvej kategórii látok, v ktorej môžete nájsť napríklad látky Drago v kvalite Super 110’s. V najvyššej z našich bežných kategórii si klient môže nechať ušiť oblek za 999 eur, pričom v nej ponúkame mimoriadne exkluzívne látky, ktoré som už spomínal. Za oblek na mieru z podobných látok nie je inde ničím výnimočným utratiť štvornásobok tejto sumy a viac. Pre skutočných znalcov, ktorí si potrpia na to najlepšie, máme potom v ponuke aj ďalšie špeciálne látky, pri ktorých sa cena obleku určuje individuálne podľa použitého materiálu.

Ako presne prebieha šitie košele na mieru?

Košele šijeme metódou MTM (made-to-measure), ktoré prebieha tak, že klient si vyberie vhodný materiál, ktorých máme v ponuke, rovnako ako pri oblekoch, veľké množstvo, následne ho odmeriame a o tri až štyri týždne mu odovzdáme hotovú košeľu.

Ako je to s pánskymi taškami?

V ponuke máme malú kolekciu pánskych tašiek na každú príležitosť. Hlavným materiálom pri ich výrobe je najkvalitnejšia koža, ktorú dovážame z Talianska a rovnako ako pri našich oblekoch, ich šitie prebieha na Slovensku. Zároveň ponúkame našim klientom možnosť nechať si ušiť tašku na mieru – s dizajnom, ktorý si sami navrhnú, takže ich taška bude jedinečný originál.

EZRA – Pánske tašky na mieru

ezra_mmagazin4 ezra_mmagazin5 ezra_mmagazin6[ezra.sk]

Pridaj komentár