Módny návrhár Michal Marek predstaví 8. novembra 2018 v design boutique hoteli NYX na Panské ul. v Prahe, svoju tematickú kolekciu s názvom „Můra“. Hlavnou tvárou kolekcie sa tentokrát stal androgénny model Tom Diamond. Michal je tak prvým českým návrhárom, ktorý využil tento potenciál pre prezentáciu módnej kolekcie. Tým to však nekončí – ani na prehliadkovom móle neuvidíme modelky tak, ako sme zvyknutí. Je to príbeh o zrodení mory, či už živočícha alebo zlého sna.

Androgénny model tvárí dámskej kolekcie Michala Marka! Famózna módna show českého návrhára už čoskoro!!!

„Dlho ma prenasledovali nočné mory. Nechcel som ani spať a únava ma dohnala až k tomu, že som zaspal na sedačke vo svojom ateliéri, no i tam sa mora dostala do môjho sna. Po prebudení som cítil dunenie hlavy a slabosť celého tela. Nemohol som sa ani pohnúť a ani vstať. A v ten moment to prišlo! Úplne čisto som videl celú kolekciu vrátane hudby, choreografie, farebnosti (čierna, fľašovo zelená a smotanová) a doplnkov kolekcie.“

Návrhár touto kolekciou poukazuje na to, že neexistuje iba láskavá tvár našich životov a nášho sveta. Svet, život, pocity a ani móda nie sú čiernobiele.

Špeciálne pre túto akciu bola vytvorená autorská hudba, ktorá vychádza z úzkeho prepojenia medzi DJ-om a návrhárom. „Hudba, ktorú M2o na základe našich rozhovorov sám vytvoril a zložil, ma absolútne nadchla – vyjadril v nej moje konkrétne pocity. To isté môžem povedať aj o nálade kampaňových fotografií, ktoré sú dielom fotografa Anatola Torbina,“ neskrýva svoje nadšenie samotný návrhár. V priebehu večera naživo vystúpi i druhá česká Superstar 2018 – Eliška Rusková, ktorej sa Michal stará o imidž.

Večerom bude všetkých prítomných sprevádzať herečka a moderátorka Miluše Bittnerová, pre ktorú návrhár vytvoril špeciálny model pre túto udalosť.

Módna prehliadka bude prebiehať pomerne atypicky a to na historickom točivom mramorovom schodišti secesného hotelu NYX. Modelky budú schádzať z najvyššieho poschodia smerom nadol, k čomu bude vytvorená i unikátna choreografia. Sedenie pre hostí bude rozmiestnené vo všetkých 6 poschodiach hotela.

Večer bude pokračovať v zastrešenom átriu hotela, kde bude prebiehať party, pop up store návrhára a prezentácia partnerov. V týchto priestoroch bude vyčlenený aj VIP priestor.

Tom of Finland organic vodka, ktorej je Michal tvárou pre český trh, pripraví špeciálne mixy, ktoré budú podávané ako welcome drink. Na hostí čaká i drobné občerstvenie a tombola.

Pridaj komentár