Na trhu je mnoho kvalitných vykurovacích telies, dnes sa zameriame práve na tepelné čerpadlá. Tvoria tzv. novú generáciu výhodnú z hľadiska ekonomickej a ekologickej výroby tepla. Na základe funkcií a možnosti ovládania vraj prekonávajú dostupné plynové, elektrické alebo tradičné vykurovacie telesá na tuhé palivo. Ako významne fungujú tepelné čerpadlá z pozície hlavných vykurovacích zdrojov v domácnosti?

FOTO: Nancy Pauwels/stock.adobe.com

Tepelné čerpadlá a ich novodobý potenciál

Na to, aby tepelné čerpadlá zaznamenali trend v spôsobe vykurovania domácností, potrebujú vytvoriť nezmazateľnú stopu. Aktuálne sa každý konkurenčný boj dotýka využívania energie z obnoviteľných zdrojov. Do súčasného kontextu sa postupne dostávajú spoľahlivé tepelné čerpadlá pri získavaní energie z okolitého prostredia. Sú špecifické tým, že pre vykurovacie systémy vytvárajú prakticky zadarmo neobmedzené zdroje.

V celkovom meradle podnecujú k udržateľnejšiemu a zdravšiemu bývaniu bez negatívneho dopadu fosílnych palív. Pre bližšie určenie funkčných kvalít zdôrazňujeme len minimálny podiel elektriny nevyhnutný na chod čerpadla. Už za týchto podmienok vykazuje čerpadlo úplný tepelný potenciál, nie pri zvyšujúcom, ale klesajúcom trende škodlivých emisií CO2.

Tepelné čerpadlá sú čoraz dostupnejšie

Za klesajúcou krivkou v spotrebe energií na vykurovanie je vždy spokojný zákazník. Lukratívnou výhodou je taktiež to, že štát dnes ponúka dotáciu na tepelné čerpadlá. Ak si zabezpečíte tepelné čerpadlo od overeného predajcu, túto dotáciu vybavia dokonca za vás.

Ďalšia pozitívna skúsenosť s tepelným čerpadlom ho utvrdzuje, že investoval do užívateľsky prívetivého vykurovacieho telesa. Až natoľko, že pre dosiahnutie tepelného komfortu vyžaduje skutočne jednoduchú inštaláciu a pravidelnú údržbu. Tento zdroj tepla spoľahlivo kopíruje funkcie moderného bývania na princípe wi-fi ovládania, kontroly aktuálnej spotreby, prípadne upozornení na revíziu zariadenia.

Zdroj: www.mallayslovakia.sk

Pridaj komentár