Najkrajšie paláce sveta akoby z rozprávky TOP 10

1364
Najkrajšie paláce sveta akoby z rozprávky TOP 10 1

Paláce, hrady či zámky v minulosti symbolizovali nadvládu menšiny. Dnes sú tieto majestátne stavby tými najobľúbenejšími turistickými atrakciami. Paláce boli, sú a vždy aj budú vizuálne podmanivé a s impozantnou veľkosťou. Majú neskutočnú historickú a kultúrnu hodnotu. Hrady po celkom svete sňád nikdy neprestavú udivovať.  Pozrite si spolu s nami tie najkrajšie paláce sveta!

1. Palác vo Versailles, Francúzsko

Komplex z 18. storočia je jedným z najkrajších a najikonickejších palácov sveta. Je to akoby jeden z dôkazov bohatého životného štýlu Ľudovíta XIV. Dnes je jedným z najnavštevovanejších miest v krajine. Kráľovský palác sa nachádza na predmestí Paríža. A záhrady vo Versailles sú jedným z najlepších príkladov francúzskeho záhradného dizajnu.

Top-10-Castles-mmagazin1Top-10-Castles-mmagazin2 Top-10-Castles-mmagazin32. Palác Osaka, Osaka, Japonsko

Hrad bol symbolom mesta od 16. storočia. Palác je z neuveriteľne luxusných materiálov a zlaté ozdoby sú vo vnútri, ale aj z vonkajšej strany. V minulosti bol Palác Osaka svedkom mnohých dramatických udalostí, dnes je zrekonštruovaný a priťahuje návštevníkov z celého sveta.

Top-10-Castles-mmagazin8 Top-10-Castles-mmagazin8aFOTO: Poomillust Orz

Top-10-Castles-mmagazin8b3. Hearst Castle, San Simeon, Kalifornia, USA

Bol postavený v roku 1919 magnátom Williamom Randolphom Hearstom a po jeho smrti bol hrad darovaný štátu Kalifornia. Od tej doby je otvorený pre verejnosť a považovaný za historický park. Výstava umenia zahŕňa kópie antických sôch, špeciálne vyrobené tak, aby splynuli s eklektický dizajnom.

Top-10-Castles-mmagazin11 Top-10-Castles-mmagazin11aFOTO: Ellen Yeates

Top-10-Castles-mmagazin11bFOTO: Mike Nicholson

Top-10-Castles-mmagazin11cFOTO: Job Jao

4. Palác Pena, Sintra, Portugalsko

Romantický hrad je považovaný za jeden zo siedmych divov Portugalska. Často je na trase turistov, ktorí sem prichádzajú z Lisabonu. Okrem úžasnej architektúry ponúka palác Pena prekrásny park a panorámu. Interiér je kompletne zariadený, zachovalý a otvorený pre návštevníkov.

Top-10-Castles-mmagazin10FOTO: Thomas Muller

Top-10-Castles-mmagazin10aFOTO: Rossella Polloni

Top-10-Castles-mmagazin10b5. Zámok Neuschwanstein, Hohenschwangau, Bavorsko, Nemecko

Nádherný a najznámejší európsky zámok je klenotom Bavorska. Bol postavený v 19. storočí a vlastnil ho Ludwig II. Bavorský. Neorománsky interiérový dizajn sa často stotožňuje s motívom postáv z Wagnerových opier. Nachádza sa v bavorských Alpách a úžasnú panorámu dotvára údolie Hohenschwangau.

Top-10-Castles-mmagazin4FOTO: Alina Gladkovska

Top-10-Castles-mmagazin5FOTO: Pasquale Di Pilato

Top-10-Castles-mmagazin6FOTO: Craig Weatherford

Top-10-Castles-mmagazin7FOTO: Dmitry Samsonov

6. Château de Chenonceau, údolie rieky Loire, Francúzsko

Zámok sa nachádza v malej francúzskej dedine Chenonceaux, bol postavený na brehu rieky Cher. Dnes patrí rodine Menier, ktorá vlastní slávnu čokoládovú spoločnosť. Rodina obnovila záhrady zámku, ako aj zámok samotný. V súčasnej dobe je otvorený pre verejnosť a Château de Chenonceau je druhý najnavštevovanejší zámok vo Francúzsku po Versailles.

Top-10-Castles-mmagazin9 Top-10-Castles-mmagazin9a Top-10-Castles-mmagazin9bFOTO: Kos Tas

7. Hrad Vischering, Lüdinghausen, Nemecko

Hrad stojí uprostred priekopy naplnenej vodou. Bol postavený v roku 1271 biskupom Gerhardom von der Markom. Hradný komplex tvorý pieskovcový hrad a kaplnka. Múzeum spolu s hradnou reštauráciou je otvorené aj pre verejnosť.

Top-10-Castles-mmagazin12 Top-10-Castles-mmagazin12a8.Hrad Hohenzollern, Nemecko

Hrad je postavený vo výške 855 metrov nad morom a je jedným z najkrajších v krajine. Okrem úžasnej scenérie a historickej architektúry sa dnes môžu návštevníci dostať na prehliadku luxusného interiéru múzea.

Top-10-Castles-mmagazin13 Top-10-Castles-mmagazin13aFOTO: Alex Gaflig

Top-10-Castles-mmagazin13bFOTO: Berthold Steinhilber

9. Eilean Donan, Loch Duich Island, Škótsko

Pôvodný hrad bol postavený v 13. storočí. Bol vystavený mnohým šľachtickým drámam až bol nakoniec úplne zničený v 18. storočí. Prestavba hradu začala v roku 1919 a bolo dokončená v roku 1932, doteraz je jedným z najobľúbenejších hradov v Škótsku.

Top-10-Castles-mmagazin14FOTO: Mark Nicol

Top-10-Castles-mmagazin14a Top-10-Castles-mmagazin14b10. Zámok Lichtenstein, BádenskoWürttembersko, Nemecko

Súčasný zámok je z 19. storočia spolu s loveckým palácom kráľa Fridricha I. Württemberga. Na prehliadke zámku si môžu návštevníci prezrieť honosné miestnosti, ktoré sú plné stredovekých obrazov, nástenných malieb, vitráži a navyše môžu obdivovať prekrásny panoramatický výhľad.

Top-10-Castles-mmagazin15FOTO: Steve Swope

Top-10-Castles-mmagazin15aFOTO: Peter Babilotte

Top-10-Castles-mmagazin15bFOTO: Ariovist

[placestoseeinyourlifetime.com]

 

 

Pridaj komentár