„Proteínové kokteily už dávno nie sú iba pre športovcov. Ide o plnohodnotné jedlo, ktoré oceníte predovšetkým vtedy, keď nemáte čas na raňajky alebo desiatu. Pomáhajú telu dodávať dostatok kvalitných bielkovín, ktoré prispievajú k zachovaniu svalovej hmoty. Naše nízkosacharidové kokteily sú zároveň skvelým pomocníkom pri chudnutí alebo udržiavaní postavy, pretože sa s nimi budete cítiť dlhšie sýti a zároveň dodáte telu omnoho menej sacharidov, ako pri väčšine podobných kokteilov,“ uvádza Eva Sroka, marketingová riaditeľka značky KetoMix.

Proteínové kokteily prospievajú zdraviu

Kokteily dodávajú telu dôležité bielkoviny (proteíny), bez ktorých by nedokázalo fungovať. Ich hlavnou úlohou je stavať, udržiavať a obnovovať svaly, kosti, vnútorné orgány, vlasy či nechty. Energia z proteínov sa uvoľňuje omnoho pomalšie a dokáže tak navodiť pocit dlhšej sýtosti. Športovcom pomáhajú proteínové kokteily zregenerovať svaly po tréningu. Proteínové kokteily sú taktiež lepšie stráviteľné, ako napríklad na proteín bohaté mäso, pri ktorom si telo musí poradiť aj so spracovaním tuku. V kokteiloch sa navyše kombinujú rôzne zdroje bielkovín tak, aby telo profitovalo čo najviac.

Proteínový kokteil vs. smoothie

Najväčší rozdiel je v obsahu prospešného proteínu. Oba tieto nápoje sa mixujú a môžu obsahovať najrôznejšie ingrediencie. Smoothies sú však primárne z ovocia a zeleniny, kdežto hlavnou zložkou proteínových kokteilov je, ako napovedá ich samotný názov, proteín.

Proteínové kokteily a chudnutie

V redukčnom jedálničku by proteínové kokteily rozhodne nemali chýbať. Jednoducho povedané, s bielkovinami sa chudne ľahšie. Telo ich spaľuje a spracováva pomalšie ako cukry a tuky. Dokážu lepšie a na dlhší čas zasýtiť. Na rozdiel do jedál plných sacharidov, znižujú kokteily aj chuť na sladké. Výhodou je ich veľmi jednoduchá príprava.

Pripravte si jeden z týchto chutných osviežujúcich drinkov a obohaťte tak váš jedálniček o zdravšie raňajky alebo desiatu. Postup prípravy je jednoduchý. Všetky ingrediencie dajte do mixéra a rozmixujte dohladka. Ak máte radšej hustejší kokteil, použite mrazené ovocie alebo pridajte pár kociek ľadu. Na zdravie!

Proteínový kokteil s jahodami

·     10 kusov jahôd,

·     1 odmerka proteínového kokteilu KetoMix,

·     50 g gréckeho jogurtu,

·     200 ml mandľového nápoja,

·     jahodová príchuť KetoMix na dosladenie.

Čokoládový proteínový kokteil s chia semienkami

·     1 odmerka proteínového kokteilu KetoMix s príchuťou čokolády,

·     1 lyžička holandského kakaa,

·     1 banán,

·     200 ml mlieka (alebo iného obľúbeného nápoja),

·     1 lyžička chia semienok.

Proteínový kokteil s arašidovým krémom a banánom

  • 1 odmerka proteínového kokteilu KetoMix,
  • 200 ml mandľového nápoja,
  • 1 banán,
  • 1 lyžica arašidového krému s čakankou,
  • troška škorice,
  • banánová príchuť KetoMix na dosladenie.

Dobrú chuť s KetoMix!!!

Pridaj komentár