Letné prázdniny sú tu čo nevidieť a mnohí z nás majú už teraz hlavu v smútku, pretože nevieme, aký program vymyslíte svojim malým huncútom. Ak si naozaj neviete rady s deťmi a všetky hry, ktoré ste doposiaľ vymysleli, ich nudili, poradíme vám niekoľko zaujímavých alternatív.

Zvládnite prichádzajúce prázdniny s noblesou a pripravte pre deti zaujímavý program!!!

Športový deň v prírode a pikniky

Ak chcete deti dostať od počítačov, skúste to tak, že si počas letných mesiacov budete organizovať pravidelné pikniky v prírode. Vezmite deky, menšie deti zabaľte do veľkých šatiek pre deti a vyrazte na obľúbené miesto komplet celá rodinka. Nachystajte chutné maškrty, ktoré vaše deti milujú. Vezmite švihadlá, loptu, tenisové rakety s loptičkou a spravte si zároveň aj športový deň v prírode. Staršie deti vám možno tento nápad spočiatku ofrflú, ale uvidíte, že sa im tento nápad bude neskôr páčiť – žiaden prístup na internet, len chvíle, ktoré si budete vychutnávať spoločne. Časom sa stanú tieto chvíle vzácnejšie, preto si ich užívajte, kým sa to ešte dá.

Stavanie bunkrov

Tieto aktivity ste určite robili aj vy, keď ste boli malé. Behali ste po vode, stavali ste bunkre na záhrade pri humnách, naháňali ste hydinu po záhrade. Takéto šibalstvá už dnešné deti nepoznajú. Je len na vás, aby ste im to ukázali. Stavanie bunkrov vašich potomkov určite na nejaký čas zabaví. Čo tak sa s deťmi hrať v ich bunkroch, teda ak vám to samozrejme dovolia?

Ak majú vaše staršie deti pocit, že najviac času venujete najmenšiemu niekoľkomesačnému dieťatku, skúste si kúpiť najnovší model značkových šatiek Ring Sling. Najmenšieho drobca budete mať pri sebe – bude si môcť pokojne spinkať a staršie deti budú mať vašu pozornosť.

Na bicykle!

Okrem športových aktivít v prírode a stavania bunkrov môžete vyskúšať cyklistiku. V súčasnosti sa predávajú bicykle aj pre tých najmenších a sú cenovo dostupné. Podniknite na začiatok ľahké trasy a nezabúdajte deťom nakúpiť potrebnú cyklistickú výbavu. Bez nej na cesty určite nevychádzajte a hlavne nechajte ísť deti pred vami.

Pridaj komentár