Po príchode dieťatka na svet sa nielen život matky, ale aj otca obráti naruby. Tie z vás, ktoré už majú deti, veľmi dobre viete, že je to príjemná zmena, aj keď to spočiatku tak nevyzerá. Prebdené noci, bolesti chrbtice, nekonečná únava a takmer žiaden čas pre seba.

Zvládnite materskú dovolenku ľavou zadnou!!! Ktoré pomôcky vám zaručene pomôžu?

Zvládnite však materskú dovolenku ľavou zadnou. Existuje totiž jedna pomôcka, ktorá je v súčasnosti veľmi vyhľadávaná medzi mladými mamičkami. Čo to podľa vás asi tak je? Sú to jednoznačne ergonomické nosiče, alebo šatky pre deti.

Nosiče vhodné pre bábätka, ale aj pre väčšie deti

Ak si kúpite ergonomický nosič ešte počas tehotenstva, ušetríte čas hľadaním vhodného ergonomického nosiča. Výber je široký a nájsť si ten najvhodnejší, bude komplikovanejšie, ako ste si mysleli. Ak máte obavy, že tento nosič vášmu dieťatku uškodí, obavy už viac nemusíte mať. Nosiče sú vyrobené tak, aby telíčku dieťatka žiadnym spôsobom neublížili. Sú dokonca vhodné aj pre niekoľkotýždňové bábätká.

Odporúčame vám vyhľadávať také ergonomické nosiče, ktoré sú vhodné pre detičky už od niekoľkých mesiacov, až do niekoľko rokov. Zabijete dve muchy jednou ranou a nemusíte každý rok kupovať nový ergonomický nosič.

Kontakt s matkou

Nosenie je vhodné nielen pre vás ako matku, ale aj pre dieťatko. Pediatri dokonca tvrdia, že pravidelné nosenie v šatkách pre deti alebo v ergonomických nosičoch pomáha pri vývoji dieťatka. Dieťatko potrebuje kontakt s matkou a niet lepšej alternatívy, ako nosenie dieťatka a kontakt koža na kožu. Dieťa je pokojnejšie, lepšie spinká, nebudí sa v noci a menej plače.

Zvládnite materskú dovolenku ľavou zadnou a už počas tehotenstva si kúpte šatky na nosenie detí alebo kvalitný ergonomický nosič od skúsených výrobcov. Odporúčame staviť na kvalitu slovenských nosičov. Materskú dovolenku vám tieto pomôcky výrazne uľahčia – zvládnete starostlivosť o dieťa a zároveň aj starostlivosť o domácnosť. Tak prečo si nepomôcť, ak sa to dá?

Pridaj komentár