Ťažko mu odolať! Je chutný, dodáva nám energiu a vyvolá v nás príjemné pocity. Za všetkým tým sa ale skrýva aj veľa nástrah, s ktorými mnohí z nás každodenne bojujú. Podráždenie, náladovosť, nesústredenosť a premenlivosť chutí. Za toto všetko nesie cukor zodpovednosť a to nehovoríme o zdravotných následkoch nadmernej konzumácie cukru.

Cukor, označovaný tiež ako „biele zlo“, nájdeme dnes úplne všade, či už sú to bežné jedlá, pečivo, sladkosti, dresingy, omáčky, rôzne limonády a mnohé ďalšie, ktoré v nás v priebehu rokov vytvorili zdanlivo príjemnú závislosť, že si to v mnohých prípadoch ani len neuvedomujeme. S príchodom jarných teplôt odporúčame konzumáciu cukru obmedziť a skúsiť jarný detox napríklad aj takto. Možno zistíte, že aj vám je bez neho omnoho lepšie a vaše telo ho vo veľkých množstvách až tak nepotrebuje.

„Nadmerná konzumácia cukru sa podieľa predovšetkým na neprimeranom náraste telesnej hmotnosti. Ak sa naša hmotnosť dostane na úroveň nadváhy alebo obezity, tak sa zväčšujú zdravotné riziká množstva ochorení, ako je diabetes druhého typu, srdcovo-cievne ochorenia, určitý druh rakoviny, depresia a mnohé ďalšie. Navyše, ak konzumujeme nadmerné množstvo fruktózy, môžeme si nadmerne a zbytočne zaťažovať pečeň. Zároveň sa môže zvýšiť hladina triglyceridov a v extrémnych prípadoch môže dôjsť až k zvýšenému uloženiu tukov,“ hovorí Monika Tělupilová, výživová poradkyňa českej značky KetoMix.

Ak si aj vypoviete, že takto to ďalej nejde a rozhodnete sa pre zmenu, zamerajte sa na zmenu svojho jedálnička. Pokúste sa svojmu telu čo najviac pomôcť a už od zajtrajšieho dňa začať žiť zdravšie. Neznamená to, že zoškrtáte všetky jedlá a konzumovať bude iba zeleninu. Práve naopak.

Telo pre svoje zdravé fungovanie potrebuje každý deň spaľovať určitý prísun jedla a ten premeniť na energiu, ktorú využijete ďalej. Zamerať sa treba predovšetkým na prísun kvalitného jedla. Obmedzte v doterajšom jedálničku cukry, vyvarujte sa chemickým látkam a čítajte pozorne etikety na obaloch výrobkov. Možno budete sami prekvapení, čo všetko takzvané „zdravé jedlá“ obsahujú.

Začať treba bielkovinami. A prečo? Adekvátny príjem bielkovín je pre naše telo dôležitý z niekoľkých dôvodov. Proteíny sa pomerne dlho trávia, takže nás zasýtia na dlhšiu dobu. Súčasne však tlmia chuť na sladké. Konzumácia bielkovín znižuje hladinu hormónu ghrelínu, ktorému sa hovorí hormón hladu.

„Bielkoviny v strave taktiež podporujú udržanie svalovej hmoty alebo jej rozvoj v priebehu silového tréningu. Ak sa vám podarí navýšiť vašu svalovú hmotu, tak si zvýšite váš bazálny metabolizmus a vaše telo bude spaľovať viac energie. Ak súčasne obmedzíte príjem sacharidov vo vašej strave, tak to všetko môže pozitívne podporiť vašu snahu o redukciu prebytočného tuku v tele,“ pokračuje Monika Tělupilová.

Stavte na mesačný detoxikačný program

Výmenou sacharidov za bielkoviny zhodíte nielen prebytočné kilogramy, ale získate aj lepšiu náladu a chuť do života. Nie je nič lepšie, ako to vyskúšať na vlastnej koži a zhodnotiť to na základe osobnej skúsenosti. Vyskúšajte preto 4 týždne bez cukru, napríklad aj s diétnym plánom KetoMix. Po jeho absolvovaní zistíte veľký rozdiel a to nielen pri veľkostiach oblečenia.

A ako začať? Zmenou stravovania. Nemajte však obavy z nedostupnosti surovín pre váš nový jedálniček. Nízkosacharidové potraviny si môžete objednať z pohodli vášho domova, či už rovno na celý mesiac alebo si ich budete postupne dokupovať týždeň po týždni. Môžete tak vyskúšať desiatky originálnych jedál. Všetky balíčky, diétne jedlá a potravinové doplnky nájdete na ketomix.sk.

K správnej detoxikácii a očiste si môžete navyše zakúpiť čisto prírodné tabletky KetoMix Detox. Tie obsahujú výťažok s Pestreca mariánskeho a účinné látky silymarín a cholín. Užívaním detoxikačných tabletiek pomáhate správnej funkcii metabolizmu a pečene.

K tomu môžete zaradiť aj KetoMix Multivitamín s minerálnymi látkami na doplnenie potrebných a dôležitých vitamínov do vášho tela. Na prelome zimy a jari sa budú hodiť ako bojovníci na podporu silnej imunity.

A určite nezabúdajte na pravidlá pre jarnú očistu:

  • Dodržujte pitný režim
  • Obmedzte pitie alkoholu a kávy, aspoň počas detoxu
  • Doprajte si prechádzky na čerstvom vzduchu alebo vymeňte cestu dopravným prostriedkom do práce za pešiu chôdzu
  • Vsaďte na bylinky a zaraďte ich do bežného dňa (bylinkové čaje)
  • Dodávajte svojmu telu každý deň správny prísun vitamínov
  • Nastavte si večierku a prespite každý deň 8 hodín
  • Upravte svoj jedálniček a doprajte odpočinok vášmu tráveniu

Pridaj komentár