Kontúrovaním tváre dodáme perfektný efekt celkovému líčeniu. Podčiarkne to, čo chceme zvýrazniť a zjemní zase tie partie, ktoré túžime zamaskovať. Napriek tomu, väčšina z nás tento úkon pri líčení aj naďalej vynecháva. Nejde však vôbec o nič zložité a pokiaľ poznáte správnu techniku kontúrovania, vášmu líčeniu len prospeje.


FOTO: Irina Bg / Shutterstock.co

Správnym kontúrovaním tváre ju dokážete hravo zúžiť alebo opticky predĺžiť. Docieliť môžete ale aj zvýraznenie predností, no problematické nebude ani zjemnenie nedostatkov a zamaskovanie nedokonalostí. Ak raz objavíte čaro kontúrovania a techniku si dokonale osvojíte, využívať ju budete naozaj pravidelne. Viete ale, čo všetko pri kontúrovaní potrebujete?

Čím prvým začať?

Prvým krokom k úspešnému kontúrovaniu je prispôsobiť celkový výber dekoratívnej kozmetiky k vašej pleti. Budete potrebovať vhodný rozjasňujúci pleťový podklad, aby kontúrovanie vyniklo. Aplikuje sa pod make-up a po nanesení kompletného podkladu aj s make-upom treba na tvár naniesť púder.

Povinná výbava

Lícenky, bronzéry a rozjasňovače sú nevyhnutnou súčasťou kontúrovania. Na čo sa používa lícenka je každému zrejmé, bronzer perfektne poslúži na miesta, ktoré chceme zoštíhliť, kým rozjasňovač pomôže k zvýrazneniu. Na záver nezabúdajte na fixačný sprej. Práve ten totiž dopraje líčeniu dlhotrvajúci efekt.

Správne aplikovanie

Vyhýbajte sa nanášaniu bronzéra či lícenky rukou a namiesto toho voľte štetce na líčenie. Vlastniť by ste mali aspoň pár z nich, pričom ide o štetec na nanášanie lícenky, zvlášť štetec na bronzer, no odlišné štetce by ste mali mať ako na rozjasňovač, tak aj na korektor. Výnimkou by však nemal byť v každej kozmetickej výbave aj ten na farbenie a tvarovanie obočia. Mať ich môžete ale oveľa viac a uvidíte, že líčenie bude ešte o niečo jednoduchšie.

Kontúrovanie tváre nie je vôbec náročné a pokiaľ poznáte správnu techniku, nevyžaduje si veľa času. Okrem správnej výbavy by ste mali pri výbere produktov zohľadniť aj typ vašej pleti a samotné kontúrovanie zase prispôsobiť typu tváre. Až v takom prípade získate želaný efekt, ktorý zvýrazní to, čo na vás vyniká. Produkty na kontúrovanie nájdete aj na Glow Up – vyberte si pre vás tie pravé.

Pridaj komentár