Zimné športy a predovšetkým lyžovanie, môžu byť centrom záujmu aj mimo aktuálnej sezóny. Pýtate sa, ako je to možné? Spojením skvelých ľudí pre dobrú vec, je totiž možné naozaj všetko. Dôkazom toho je aj projekt s názvom „Zachráňme lyže“, za ktorým stojí jedna úžasná myšlienka.

Výkonný viceprezident Zväzu slovenského lyžovania, pán Ladislav Smolen prezradil, že vznik tohto jedinečného projektu možno datovať už do roku 2016. Vtedy sa totiž spojili milovníci snehu a lyžovania so zámerom, aby bolo slovenské lyžovanie témou, o ktorej sa bude hovoriť len pozitívne. Títo vzácni ľudia odvtedy pomáhajú a aj naďalej chcú pomáhať, vzdelávať, zabávať a motivovať deti aj dospelých k tomu, aby sa naučili pochopiť a milovať tento nádherný zimný šport. Bez záujmu a pomoci širokej verejnosti to však nepôjde.

Aj preto prebehlo pod záštitou magazínu The Sparkling Report v bratislavskej reštaurácii Zeitlos vzácne charitatívne podujatie. Mnohé známe tváre vytvorili príjemnú atmosféru a nechýbal ani bohatý kultúrny program. Najdôležitejší však bol ušľachtilý zámer a to podpora základného projektu Zväzu slovenského lyžovania s názvom „Zachráňme lyže“.

„Hlavným heslom projektu Zachráňme lyže, na ktorý putovali dobrovoľné dary prítomných je „Dieťa na prvom mieste“, preto nám bolo a bude cťou podporovať podobné aktivity,“ prezradila Simona Stískalová, majiteľka vydavateľstva Joy group. Medzi viacerými zúčastnenými nechýbal Martin Nikodým, Peter Pukalovič, Jany Landl, Denisa Mendrejová, Jana Mináriková, Simona Šándorová a mnohí ďalší. To, aký je ich vzťah k lyžovaniu, sa môžete dozvedieť z archívu relácie TOPSTAR zo dňa 29.1.2020, kedy bol odvysielaný spot z podujatia.

Prítomní hostia si tiež pochutnali na zdravých a chutných gurmánskych lahôdkach a nebola núdza ani o hudobné zážitky. Talentovanú Janku Gavačovú na gitare doprevádzal jej dobrý kamarát a hudobník – Luboš Brtáň. Príjemným prekvapením pre prítomných boli aj inštrumentálne vstupy akordeonistu Filipa Krišša a gitaristu Adama Šamaja. Hovoreným slovom hostí sprevádzala skvelá Erika Barkolová, ktorá zimným športom doslova holduje. Je o nej totiž známe, že sa pravidelne otužuje a ani zima ju neodradí objaviť sa na svahu hoci aj v plavkách.

Vyzbierané prostriedky od dobrovoľných darcov v sume 720,- Eur odovzdala za magazín The Sparkling Report Miriam Veterníková, spolu s moderátorkou Erikou Barkolovou. Šek prebral výkonný viceprezident Zväzu slovenského lyžovania, pán Ladislav Smolen. Získané peniaze budú investované naspäť do športu a rozvoja slovenského lyžovania.

“Urobiť niečo pre naše deti, pre ich zdravie a šťastie, urobiť niečo aj pre rodinu a zároveň pre našu krajinu, je viac ako si môžeme priať. Sny nás môžu inšpirovať, ale ciele zmenia tvoj život. Ja ho chcem pomôcť zmeniť lyžiarskym talentom a ich rodičom u nás,” prezradil prezident Zväzu slovenského lyžovania – Ján Krajčík.

Ak chcete súčasný stav lyžovania zlepšiť a podporiť aj vy, môžete tak urobiť napríklad prostredníctvom registrácie do Zväzu slovenského lyžovania, darovaním 2 % z dane, darom na transparentný účet alebo aj sponzorovaním pretekov. Všetky vyzbierané peniaze poputujú ďalej do tohto športu.

FOTO: František Michálek/THE SPARKLING REPORT

Pridaj komentár