Počas parížskeho Haute Couture Weeku predviedla luxusná talianska značka Fendi módnu show, aká sa len tak nevidí. Prehliadkovým mólom sa stali priestory historickej burzy cenných papierov, známe ako Palais Brongniart.

Pre každú modelku bola pripravená sklenená inštalácia v tvare písmena „F“ (Fendi), s regálmi naplnenými vzácnymi knihami, rukopismi a efemérami.

Kolekcia s 19 modelmi sa vyznačuje precíznym šitím na mieru, vrstvenými šatami či elegantnými večernými róbami s kryštálovým zdobením.

Kim Jones vo svojej debutovej kolekcii pre značku Fendi utiahol uzdu farebným kombináciám a zameral sa skôr na zdobenie a textúru kúskov, ktoré boli inšpirované Orlandom a farmou v Charlestone.

Kolekcia obsahuje množstvo skrytých odkazov, ako napríklad i na legendárneho Karla Lagerfelda a jeho známy monogram či korálkové detaily na čižmách, ktoré sa objavili aj v jeho poslednej kolekcii pre Fendi.

Talentovanému návrhárovi, ktorý prevzal v značke štafetu práve po famóznom Karlovi Lagerfeldovi, sa podarilo dostať na prehliadkové mólo takmer všetky jeho múzy, z ktorých spomeňme  Kate Moss a jej dcéru Lilu, Naomi Campbell, Christy Turlington s jej synovcom Jamesom, Adwoa Aboah a jej sestru Kesewu, Bellu Hadid, Caru Delevingne a Demi Moore, ktorá celú show otvorila. Každý z outfitov bol špeciálne navrhnutý pre osobu, ktorá ho predvedie.

Okrem známych tvárí zažiarila na prehliadkovom móle i 34-ročná talianska návrhárka šperkov Delfina Delettrez (dcéra Silvie Venturini Fendi), 180 cm vysoká ukrajinsko-arménska modelka Evgenia Dubinova, 60-ročná francúzska režisérka Farida Khelfa, japonská modelka Kayako Higuchi figurujúca na aktuálnom svetovom „Hot Liste“, 179 cm vysoká ikonická modelka Kiki Willems z Holandska, dcéra návrhárskej rodiny Leonetta Luciana Fendi, topmodel Ludwig Wilsdorff, 25-ročná španielska modelka Miriam Sanchez figurujúca na aktuálnom svetovom „Hot liste“ a 187 cm vysoký americký model Thatcher Thornton.

Nahliadnite spolu s nami na kompletný prehľad modelov z najnovšej kolekcie Haute Couture jar/leto 2021 v podaní módnej značky Fendi tak, ako boli predstavené na prehliadkovom móle prestížneho módneho podujatia Paris Haute Couture.

FOTO: Courtesy of Fendi

Pridaj komentár