Trpíte chronickým kožným ochorením a už ste vyskúšali všetky možné farmaceutické prípravky, ktoré jednoducho nezaberajú? Počuli ste už výrok, že zmäkčená voda vám pomôže zmierniť podráždenie a eliminovať spúšťače ekzému? Pozrime sa, ako to v skutočnosti je.

FOTO: Maridav/Shutterstock.com

Atopický ekzém a tvrdá voda

Atopický ekzém predstavuje chronické ochorenie kože, ktoré sa prejavuje ako u detí, tak aj u dospelých. Príznakmi je zvyčajne začervenaná, svrbiaca pokožka alebo zapálené pupienky. Výskumy ukazujú, že existuje priamy súvis medzi tvrdou vodou s vysokým obsahom iónov vápnika a horčíka a vznikom ekzémov.

Štúdia vykonaná v roku 2007 poukázala na fakt, že viac ako 60 % domácností, ktoré sa potýkali s tvrdou vodou, bolo zároveň postihnutých ekzémom. Ďalší výskum uvádza, že deti, ktoré sú pravidelne vystavené tvrdej vode, majú omnoho vyššiu pravdepodobnosť vzniku tohto chronického zápalového ochorenia (o viac ako 40 %).

Zmäkčovače vody môžu teda naozaj pomôcť s týmto problémom efektívne bojovať.

Priaznivý efekt zmäkčovača a filtrov vody

Zmäkčovače bojujú s tvrdou vodou tým, že z nej odstraňujú škodlivý obsah minerálov, ktoré vysušujú a dráždia pokožku. Zmäkčená voda bude jemnejšia a šetrnejšia. Oveľa lepšie tiež reaguje s mydlom a inými prípravkami, ktoré pri sprchovaní alebo praní používate. Budete tak môcť znížiť spotrebu chemikálií, s ktorými sa vaša citlivá pokožka dostáva do kontaktu.

Ionizátory vody znižujú jej pH hodnotu – kyslá voda má antialergické, antiseptické a protizápalové účinky. Priamo tiež vyplavuje škodliviny (voľné radikály) z nášho tela, ktorých nadbytok má za následok suchú, nepružnú pokožku a jej predčasné starnutie.

Zhrnutie

Aj keď rôzne krémy a farmaceutické prípravky dokážu dočasne zmierniť podráždenie a začervenanie, nainštalovanie zmäkčovača alebo ionizátora predstavuje účinný spôsob, ako zatočiť s týmto problémom aj z dlhodobého hľadiska.

Pridaj komentár