Kolagén je najdôležitejšia stavebná bielkovina ľudského tela. Funguje tiež ako hotový elixír krásy a zdravia. Kým si ho naše telo dokáže v plnej miere vyprodukovať samé, udržuje pleť mladú, pružnú a zásobuje živinami aj všetky tkanivá, vlasy a nechty. Bohužiaľ, s pribúdajúcim vekom sa kolagén z našej pokožky vytráca. Od 25. roka života začína v tele postupne ubúdať a okolo 40-ky sa už netvorí skoro vôbec. Prvé vrásky, ochabnuté kontúry tváre, celulitída, či pigmentové škvrny sú len prvým signálom toho, že naša pleť jednoducho starne. Aby toho nebolo málo, úbytok kolagénu sa postupne negatívne odrazí aj na kvalite vlasov, nechtov a kĺbov, ktorá sa s vekom taktiež zhoršuje.

„Živý“ kolagén dokáže hotové zázraky! Presvedčte sa o tom na vlastnej koži!

Kolagén možno doplniť jeho pravidelným užívaním a spomaliť tak proces starnutia tým pre telo najprijateľnejším spôsobom. Pri pravidelnom užívaní v podobe kvalitných výživových doplnkov, dokáže kolagén vyhladiť drobné vrásky, zvýšiť elasticitu pokožky, zosvetliť pigmentové škvrny, intenzívne hydratovať suchú pleť, či výrazne zlepšiť kvalitu kĺbov, vlasov i nechtov. Dôležité však je, aby ste ho vášmu telu dodali v tej  správnej, teda pre telo prirodzenej „živej“ forme.

Kolagén je zázrakom v službách zdravia a krásy. Nielen jeho omladzujúce účinky, ale aj jeho širokospektrálny pozitívny vplyv na celkové zdravie sú také výrazné, že v posledných rokoch vyvolal skutočný boom na trhu. Nie každý kolagénový prípravok vám však môže byť skutočne nápomocný. Pri výbere „toho správneho“ kolagénu by cena nemala byť tým najdôležitejším kritériom. Dôležitý je najmä jeho pôvod, množstvo v dennej dávke a samozrejme jeho kvalita.

Práve rozdiely v kvalite a koncentrácii kolagénu v jednej dávke sú také veľké, že investovať do prémiového produktu sa v tomto prípade skutočne oplatí. Aby sa kolagén dobre vstrebal a účinkoval v našom tele tak ako má, musí byť totiž zároveň bio-aktívny, teda jednoducho povedané „živý“. A živý (bio-aktívny) kolagén v tabletkách nekúpite. Ten sa totiž zatiaľ vyrába výlučne vo forme jednozložkového prášku, ktorý sa jednoducho rozpustí vo vode a vypije.

Aby v tele kolagén účinkoval tak ako má, musí byť proste „živý“. Bio-aktívny kolagén predstavuje jeden z najväčších vynálezov svetovej biochémie. Spracováva sa tak, aby bola zachovaná jeho biologická hodnota – tzv. „studenou“ technológiou. Touto technológiou je vyextrahovaný vysoko kvalitný kolagén, ktorý má tiež prívlastky „živý“ a „biologicky aktívny“. Jeho jedinečnosť spočíva v tom, že si aj po spracovaní zachováva štruktúru trojitej špirály, tzv. helisy, ktorá je typická len pre bielkoviny živých organizmov. Je charakteristický aj excelentnou biologickou dostupnosťou, takže sa rýchlo vstrebáva a je po jeho užití schopný prechádzať cez tráviaci trakt v nezmenenej podobe! Jednoducho povedané, „živý“ kolagén je najviac podobný ľudskému kolagénu a naše telo s ním dokáže pracovať ako s vlastným. Použije ho tam, kde ho treba doplniť a je dokonca stimulované, aby si svoj vlastný kolagén začalo znovu vyrábať.

Takým je aj Inca-Collagen – prémiový výživový doplnok s obsahom 100 % čistého morského bio-aktívneho kolagénu bez prísad. Bio-aktívny Inca Collagen, ktorý je najviac podobný ľudskému kolagénu, sa ľahko vstrebáva a má rýchly nástup účinku. Obsahuje 3000 mg čistého 100 % kolagénu v dennej dávke, čo je až 400-krát viac, než obsahuje priemerný kolagénový produkt na trhu. Zoženiete ho v každej dobrej lekárni, alebo na incacollagen.sk.

Čo ste o kolagéne možno nevedeli?

 • Je najdôležitejšou stavebnou bielkovinou ľudského tela
 • Je nenahraditeľný pre naše zdravie i krásu
 • Tvorí základnú stavebnú hmotu podporných tkanív, kostí, šliach, chrupiek, väziva a kože
 • Nachádza sa aj v ďalších telesných orgánoch, ako sú zuby, steny ciev, rohovka, atď.
 • Kľúčovou úlohou kolagénu je udržiavať spojivové tkanivá pohybového aparátu dostatočne pevné, aby dokázali plniť svoju funkciu a odolávali záťaži
 • Je zodpovedný za úroveň hydratácie, pružnosti a pevnosti pokožky
 • Predstavuje 30 % všetkých bielkovín v tele a tvorí až 70 % sušiny kĺbových chrupiek
 • V súčasnosti poznáme až 27 typov kolagénov vyskytujúcich sa v rôznych tkanivách a štruktúrach živočíšnych organizmov
 • Molekula kolagénu je zložená z 3 prepletených reťazcov proteínov, ktoré vytvárajú štruktúru tzv. trojitého helixu
 • Od 25. roka života sa obsah kolagénu v pokožke znižuje každoročne o 1,5 %
 • Po 45. roku života sa už netvorí skoro vôbec
 • Nedostatok kolagénu sa prejavuje starnutím, čo spôsobuje vznik vrások, lámavých vlasov, zhoršenie stavu kostí, oslabenie svalstva a mnoho ďalších nežiaducich zmien

Viac o účinkoch kolagénu pre zdravie a krásu sa dočítate na incacollagen.sk

Pridaj komentár