Má 20 rokov a jeden veľký sen. Aby ľudia vedeli kto je a aby na neho nikdy nezabudli. No nie ako na Jakuba Al Sabri, ktoré je jeho pravým menom, ale na rappera a textára známeho ako DeepThought, ktorého tvorba prehovára už dnes do duše stovkám fanúšikov. Mladý umelec k tomu aj napriek svojmu mladému veku nemá vôbec ďaleko. Ostrieľaný svetom, predovšetkým v exotickom Dubaji, kam ho zo Slovenska zaviedla športová kariéra, vykročil na životnú cestu hudby a spevu, ktorá ho lákala už od útleho detstva. Aké boli jeho začiatky a čo je hlavným zdrojom jeho inšpirácie? Nielen to, ale i množstvo ďalších informácií sa dočítate v exkluzívnom rozhovore s raperom DeepThought len na M magazín.sk

Jakub, začiatky tvojho života sa spájajú so Slovenskom. Kedy a ako ťa tvoje životné cesty zaviedli do Spojených arabských emirátov?

Zaviedla ma tam vášeň k športu. Od mala som totiž hrával futbal a v šestnástich rokoch som dostal príležitosť hrať za prvoligový klub v Dubaji.

Slovensko a Spojené arabské emiráty sú diametrálne odlišné krajiny. V čom bol pre teba prechod z jednej krajiny do druhej najnáročnejší?

Najnáročnejší bol určite v tom, že mi chýbala moja mama a celá moja rodina, ktorá stála pri mne každý deň. Samozrejme aj kamaráti, ktorých som zrazu po príchode do Dubaja nemal vo svojom okolí. Celkovo som sa cítil veľmi osamelo.

Pôsobíš v Dubaji, meste, ktoré je nielen pre Slovákov veľkou exotikou. Ako by si popísal život v tejto svetovej metropole?

Žije sa tam úplne iný lifestyle ako u nás. Je tam viac možností, nádherné prostredie a stále nové veci na spoznávanie. Je to ako iný svet.

Si občanom Spojených arabských emirátov. Čo na tejto krajine miluješ úplne najviac? Je naopak niečo, čo ti tam zo Slovenska chýba?

Na tejto krajine milujem asi najviac jedlo (úsmev). Ale nie … všetko je tu nádherné. Je to tu pre mňa už úplne iné ako vtedy, keď som tu prvýkrát prišiel. Nemal som tu žiadnych kamarátov a v tak mladom veku to pre vás ešte veľa neznamená. Jediné, čo som tu robil, tak iba trénoval, bol doma a občas si išiel do mesta kúpiť nejaké „handry“, z ktorých som sa potešil. Momentálne mi tu zo Slovenska chýba už len rodina, nakoľko kamarátov tu už mám.

Jakub je na Slovensku veľmi populárne meno. Ako ale toto meno vnímajú v Spojených arabských emirátoch?

Úplne normálne. Je to bežné ako medzinárodný ekvivalent Jacob. Najviac „funny“ však je, keď poviem niekomu moje meno a on sa to snaží zopakovať a vždy povie niečo iné ako Jakub … napr. Jakap, Yagub, Jacob a podobne (smiech).

V Dubaji si hrával futbal za prestížny klub Shabab Al-AhliDubai FC. Ako by si zhodnotil túto skúsenosť?

Túto skúsenosť by som zhodnotil tak, že mi v živote veľmi veľa dala. A hlavne mi to zmenilo život.

Je futbal v Dubaji, resp. v Spojených arabských emirátoch, obľúbeným športom? Podelil by si sa s nami o nejakú zaujímavú futbalovú príhodu?

Je to tu najobľúbenejší šport. Po ňom sú to hneď dostihy. Tých príhod je skutočne veľa … ale raz som prišiel neskoro na tréning a svoje kopačky som si nechal u šoféra v aute (lebo vtedy sme netrénovali na domácom štadióne) a tak som dostal hneď nové (úsmev). Pokračovalo to ale tak, že väčšina z nás si niečo zabudla a tak náš tréner zobral ľadovú vodu a každý kto si niečo zabudol, dostal ľadovú sprchu.

Aj keď ťa oslovujeme menom Jakub, stovky ľudí ťa skôr poznajú pod umeleckým menom DeepThought. Ako a kedy tento pseudonym vznikol?

Vznikol, keď som písal svoje nové veci. Vtedy som sa spýtal sám seba, ako sa budem volať a aké bude moje umelecké meno. V tom mi napadlo, že sa v mojich textoch snažím nechať hlbšiu myšlienku. A hovoriť si „Hlboká myšlienka“ neznie najlákavejšie, tak so zmenil na „DeepThought“.

Aká bola tvoja cesta na hudobnú scénu? Bolo to rozhodnutie, ktoré sa v tebe zrodilo samo, alebo ťa k tomu nikto viedol?

Viedla ma za tým a aj stále vedie, motivácia dokázať sebe samému, čo všetko vo svojom živote dokážem. A áno, už od mala som doma stále spieval a rapoval len tak pre seba, no nebral som to vôbec vážne. Ale ako náhle som dal von nejaké svoje „tracky“, ľuďom sa to začalo páčiť. Dokonca mnohí sa v mojich textoch aj našli. To ma motivovalo k tomu, aby som sa hudbe začal venovať profesionálne.

V súčasnosti poznáme viac hudobných štýlov ako kedykoľvek predtým. Ako by si charakterizoval ten tvoj?

Snažím sa do toho dať niečo, čo tu nie je. Snažím sa to podať mne prirodzenou formou a priniesť tak na Slovensko hudbu presne tak, ako ju vnímam ja.

Texty, hudba, spev či videoklipy sú hlavnými výstupmi väčšiny hudobných tvorcov. Čo z toho je vyslovene v tvojej réžii?

Texty, spev a videoklipy sú v mojej réžii. O hudbu sa stará môj kamarát Keče v jeho štúdiu Tatraground records, kde vzniká aj moja tvorba. O videoklipy sa stará môj ujo (NHstudio), ktorý ich vie skvele zostrihať. Režírujem si ich ale sám.

Každý umelec má svoju múzu. Čo alebo kto je hlavným zdrojom tvojej inšpirácie?

Sen. Idem si proste za snom.

Všetci máme svoje ciele, ku ktorým sa snažíme deň po dni približovať. Čo všetko by si chcel ako hudobný tvorca dosiahnuť?

Chcel by som stáť na pódiu a vidieť ľudí, ktorí dokážu oceniť moju tvorbu a to nielen tým, že mi napíšu pozitívnu správu do chatu alebo pod moju tvorbu. Chcel by som, aby ľudia vedeli kto je DeepThought a aby na neho nikdy nezabudli.

Aké hudobné novinky možno od teba v blízkej budúcnosti očakávať? Kde sa o tom môžu fanúšikovia tvojej tvorby dozvedieť?

Určite možno očakávať ďalšie nové songy. Chcel by som dať do pozornosti dátum 5. február 2020, kedy uzrie svetlo sveta môj nový song s názvom DeepThought – Vieš ty. Všetky aktuálne informácie sa môžu fanúšikovia mojej tvorby dozvedieť na instagramovom profile @aljakub4 a samozrejme na mojom YouTube kanáli, kde sú uploadnuté moje skladby.

Obľúbený film, obľúbené jedlo a obľúbený hudobný interpret?

Mojim obľúbeným filmom je jednoznačne Vymedzený čas. Jedlo určite pizza, aj keď ja mám rád všetko (Smiech). Z hudobných interpretov je to jednoznačne ASAP Rocky, Travis Scott a Juice WRLD, ktorý už bohužiaľ nie je medzi nami.

Ak by ťa piesky času zobrali do minulosti, ktorú jednu vec by si spravil určite ináč?

Žijem v tom, čo je teraz. Do minulosti by som sa nechcel vrátiť nikdy, pretože v živote spravím ešte množstvo chýb, z ktorých sa budem musieť učiť. Žiadnu vec by som nechcel spraviť ináč, lebo každá z nich je „part of my life“.

Nie každý nás pozná tak dobre, ako si možno myslí. Prezradil by si nám o sebe niečo, čo možno len málokto vie?

Každý ma pozná rovnako. Stále som ten istý človek a na nič sa nehrám. Čiže nemám nič, čo málokto vie.

Za rozhovor ďakujeme mladému raperovi DeepThought, ktorý nám poodhalil zákulisie svoje umeleckej kariéry

Pridaj komentár