Steven Murphy je úspešný kardiochirurg, ktorý žije v luxusnej vile s krásnou ženou a dvoma deťmi zdanlivo pokojný život. Prečo ale po práci vyhľadáva spoločnosť čudáckeho teenagera Martina, ktorému sa snaží dávať otcovské rady do života? A prečo sa Martin stále viac vtiera do Stevenovej nenápadne čudáckej rodiny? Odkiaľ sa berú nevysvetliteľné tragické udalosti, ktoré premenia život Murphyovcov v úplné peklo?

Získajú za tento výkon Oscara? Colin Farrell a Nicole Kidman spoločne vo filmovej novinke Zabitie posvätného jeleňa!

Kľúčová osobnosť gréckej divnej vlny Jorgos Lanthimos a jeho dvorný scenárista Efthymis Filippou, vytvoril modernú parafrázu antickej drámy o neodvratnej vine a krutom treste – vyšinutú meditáciu o vzťahu medzi symbolickým a reálnym.

Precízne herectvo, majstrovská práca kamery Thimiosa Bakatakisa, trierovsky hutná atmosféra, ťaživo pomalé tempo, lámanie tabu a ľahké náznaky čierneho humoru charakterizujú tento „klinický horor“, v ktorom platí: oko za oko, srdce za srdce.

Filmovú novinku Zabitie posvätného jeleňa prinesie už 30.11.2017 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Film Europe.

Pridaj komentár