Zimná sezóna (ne)oficiálne začína s novou česko-slovenskou komédiou Ženská na vrchole. Hlavnú hrdinku stvárňuje obľúbená česká herečka Anna Polívková, ktorá sa nie až tak dobrovoľne rozhodne stráviť Vianoce v Tatrách.

Chybnou rezerváciou hotela sa jej skomplikujú plány a ona sa so synom ocitá v horskej chate v spoločnosti dvoch svojských mužov, ktorých horalský svet je s tým jej veľkomestským v ostrom kontraste. Nájde sa v zasnežených horách miesto pre lásku?

Režisérka Lenka Kny siahla po skvelej kombinácii hercov, ktorých výkony oceňujú už tisícky spokojných divákov. Okrem hlavných predstaviteľov filmu – Anny Polívkovej, Martina Dejdara a Mareka Němca, si vo filme zahrali i ďalšie známe herecké tváre.

Bolek Polívka si celkom prvýkrát vo filmovej roli zahral otca svojej vlastnej dcéry. Jeho manželku stvárnila legendárna herečka Jana Preissová, známa z legendárnych filmov Ako vytrhnúť veľrybe stoličku a Ako dostať otecka do polepšovne, ktorá sa na plátne objaví po neuveriteľných 40 rokoch.

Spoločnosť im bude robiť Jana Krausová, Marek Adamczyk, ale aj slovenskí herci Roman Pomajbo a Danica Jurčová. Vynikajúce výkony podali i začínajúci detskí herci Emma Voksová a Toník Holoubek.

„Všetci sme boli na nakrúcanie pripravení, ale myslím, že nikto celkom nečakal, ako s nami zamáva Chopok, lanovky, vetry, hmly, ale aj nádhera, ktorú občas 2000 metrov nad morom ponúka. Bolo to intenzívne a chlapci boli skvelí,“ pochvaľovala si hereckých kolegov Anna Polívková.

Romantickú zimnú komédiu Ženská na vrchole prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Pridaj komentár