Storočná, a predsa stále populárna

Dnes už málokto z nás by nepoznal svetovú značku Converse, ktorá je známym pojmom takmer vo všetkých krajinách sveta. Veď nakoniec, dnes sa už môže populárna značka popýšiť viac ako storočnicou.

História značky Converse sa začala písať v roku 1908, keď šikovný pán menom Marquis Mills Converse, otvoril továreň Converse Rubber Shoe Company v Massachusetts. V začiatkoch firma vyrábala gumené podrážky na všetky druhy topánok a o sedem rokov neskôr sa zamerala na výrobu tenisiek, ktorej sa venuje dodnes. Converse je natoľko populárna, že nosením tenisiek tejto značky sa pýšia nielen športovci, ale aj mladí ľudia, ktorí vyznávajú voľný štýl života.

Značka Converse je dnes známa aj výrobou oblečenia, napr. mikín, tričiek alebo čiapok. Samozrejme, najdlhšiu históriu tejto značky majú práve už spomínané tenisky. Mimochodom, „konversky“ preslávili aj viaceré slávne osobnosti, ktoré ich s veľkou obľubou nosili. Spomeňme napr. Kurta Cobaina alebo členov skupiny Metallica.

My ostatní, hoci nie sme svetovými hviezdami, môžeme tiež vyskúšať túto kultovú obuv. Keby jej tvorca dnes žil, určite by mal veľkú radosť z toho, že aj po vyše sto rokoch sa teší veľkej popularite. Tenisky Converse milujú všetci bez ohľadu na pohlavie či vek. A hlavne my, ženy, máme pre ne slabosť. Na dámske tenisky Converse nedá dopustiť ani jedna z nás a sú v nie jednom prípade súčasťou nášho šatníka.

Vyčarujte si s „konverskami“ úžasné outfity

Ak ste milovníkmi tenisiek Converse, tak určite viete, aké je ich nosenie pre vaše nohy pohodlné a príjemné. Tie by o tom vedeli určite rozprávať! Možnosti kombinovať Converse tenisky s rôznymi štýlmi outfitov, sú naozaj nekonečné. Hranice vám kladie len vaša kreativita a fantázia. Napríklad rifle s vysokým pásom a k tomu krátky voľný top alebo dámske tričká Nike, sú s „konverskami“ super kombináciou. Perfektne vyniknú aj v kombinácii s koženými legínami, kvetinovým sakom, či károvanými košeľami. Rovnako si rozumejú aj so sukňami, takže milé dámy, ak rady nosíte sukne a zároveň milujete „konversky“, nezúfajte! V takomto outfite určite zažiarite v každej spoločnosti!

Pridaj komentár