Zendaya patrí medzi najväčšie mladé hviezdy súčasnosti. Rozbehla úspešnú spevácku kariéru, v súčasnosti sa viac venuje hereckému remeslu a darí sa jej výborne. Fanúšikovia komiksových adaptácií si ju zamilovali ako Spider-Manovu priateľku MJ, milovníkom sci-fi sa predstavila ako Chani vo veľkofilme Duna a publikum streamovacích platforiem ju zbožňuje vďaka postave Rue zo seriálu Eufória.

Na konci leta, 14. septembra 2023, príde do kín svieža romantická dráma Súperi, v ktorej budú o jej priazeň bojovať dvaja priatelia.

Patrick (Josh O´Connor) a Art (Mike Faist) sa spriatelili vďaka spoločnej vášni k tenisu a počas dospievania sa stali nerozlučnými priateľmi. Keď však do ich životov vstúpi nadaná tenistka Tashi (Zendaya), ich vzťah sa zmení. Z kamarátov sa stanú súperi v láske, ale aj na tenisovom kurte. Jednému sa darí viac, druhému menej – v športe aj v láske to tak niekedy chodí … Keď sa však majú po rokoch stretnúť v zápase na známom turnaji Challenger, všetko sa môže zmeniť. Ktorý zo súperov sa stane víťazom?

O réžiu filmu sa postaral Luca Guadagnino, ktorý si prácu pre mladé publikum obľúbil. V roku 2017 režíroval queer romancu Daj mi tvoje meno, vďaka ktorej rozbehol kariéru Timothée Chalamet. V roku 2020 zaujal seriálom Sme, akí sme, ktorý pútavo rozprával o dospievaní detí vojenských pracovníkov na základni v cudzej krajine. A vlani premiešal žánre, keď v hororovej road-movie Bones and all nechal čudesnú dvojicu zaľúbencov putovať Amerikou.

Jeho novinka sa pýši viacerými mladými hereckými talentami. Okrem Zendaye sa môže publikum tešiť na Josha O´Connora, ktorý je u nás známy najmä ako mladý Princ Charles zo seriálu Koruna alebo na Mikea Faista, ktorému zveril Steven Spielberg jednu z kľúčových úloh vo svojej verzii muzikálu West Side Story. Oboch uvidíme v radikálne odlišných úlohách, než akými si získali slávu a sledovať ich ako oduševnených rivalov bude podľa prvých ohlasov intenzívnym zážitkom.

Snímku Súperi (Challengers) v septembri tohto roka prinesie do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár