Leonardo da Vinci, vlastným menom Leonardo di Ser Piero da Vinci, sa narodil v 15. storočí. Je považovaný za renesančného génia. Vytvoril jedinečné diela nielen ako maliar či sochár, ale aj ako staviteľ, architekt a v neposlednom rade ako vynálezca. Práve jeho detstvo vo Florencii a jeho neskrotný umelecký duch, inšpirovali talianskych tvorcov, aby vytvorili aj animovanú verziu o tomto neodmysliteľnom géniovi všetkých čias.

Zažite neopakovateľné animované dobrodružstvo! Geniálny Leo da Vinci sa vydáva na misiu za tajomnou Monou Lízou!!!

Jedným z hlavných cieľov bolo poukázať na trvalý odkaz tohto velikána a modernitu jeho vynálezov. Detailná štúdia doby v ktorej žil, oblečenia a prostredia, priniesla po vyše dva a pol roka prác, taliansku animovanú rozprávku Leo da Vinci: Misia Mona Líza.

Film o tajomnej a fascinujúcej postave mladého Leonarda da Vinciho, ktorý sa preslávil svojimi brilantnými objavmi, inteligentnými vynálezmi a veľkým snom: vedieť lietať.

V dobrodružnom príbehu sa spolu s Leom predstavia jeho priatelia, očarujúca Líza, do ktorej je mladý vynálezca zaľúbený bez toho, aby si to uvedomoval, a strach naháňajúci piráti.

Títo v snahe dosiahnuť svoj cieľ, ktorým je poklad nachádzajúci sa na dne mora, neváhajú použiť všelijaké taktiky, aby sa k nemu dostali.

Vďaka Leovým futuristickým vynálezom, ktorým je aj skvelý potápačský oblek, sa Leo k pokladu dostane ako prvý. Toto piráti len tak nenechajú a pokúsia sa poklad získať pre seba.

V slovenskom znení sa predstaví Tomáš Maštalír, David Hartl, Andrea Sabová, Roman Ferienčík, Majo Labuda, Miroslav Noga, Dušan Szabó a ďalší.

Na plátna slovenských kín prináša animovaný film Leo da Vinci: Misia Mona Líza od 8. marca 2018 distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár