Od posledného príbehu o priateľstve medzi Bellou a Sebastiánom prešli už dva roky.Z Belly sa stala medzičasom mama troch rozkošných šteniatok a zo Sebastiána je už veľký chlapec.Pierre a Angelina budú mať čoskoro svadbu a snívajú o novom živote, niekde inde, mimo hôr… Čo však Sebastián rázne odmieta.

Záverečná časť trilógie o priateľstve medzi Sebastiánom a Bellou príde do slovenských kín v posledný májový deň!!!

Do hôr nečakane prichádza Joseph, bývalý majiteľ Belly, ktorý je skalopevne rozhodnutý získať Bellu späť. Sebastián si uvedomuje aké nebezpečenstvo Belle a šteniatkam hrozí a rozhodne sa urobiť všetko preto, aby ich ochránil.

Množstvo zaujímavostí zo zákulisia filmu prezradil špičkový cvičiteľ psov Andrew Simpson!

V čom spočívala vaša úloha vo filmovej trilógii BELLA A SEBASTIÁN?

Ak sa moja práca v podstate od prvého dielu nezmenila, tak musím povedať, že na začiatku som si úplne neuvedomoval dopad tejto série na povedomie francúzskej verejnosti. Keď som neskôr pochopil, že postavy zbožňuje veľké množstvo fanúšikov, chcel som vytvoriť verziu, v ktorej by Bella pre diváka skutočne existovala.

Ako dlho pred natáčaním začínate pracovať so psami?

Zvyčajne máme osem týždňov na výcvik psov a zabezpečenie toho, aby neopakovali správanie, ktoré si predtým zapamätali.

Aký bol prístup Clovisa Cornillaca k výcviku?

Každý režisér má vlastnú predstavu o tom, ako by sa mala Bella vo filme správať. Clovis, ktorého veľmi obdivujem, trval na tom, aby bola Bella kompletnou postavou, podobne ako tie opísané hercami. Veľmi ostražito dával pozor na spôsob, akým by mala Bella reagovať na konkrétny moment príbehu.

Akým spôsobom ste pracovali so šteniatkami?

Je to naozaj príjemná časť práce: všetci milujú šteniatka! Najťažšia vec, na ktorej sme si museli dať záležať, bolo zaistenie toho, že budú mať šteniatka rovnaký vek a veľkosť počas celého filmu, pretože príbeh sa odohráva počas veľmi krátkeho časového obdobia. Museli sme teda šteniatka pravidelne meniť za menšie, pretože rastú veľmi rýchlo. Samozrejme sme pred natáčaním museli naplánovať viacero vrhov. Taktiež sme museli zohľadniť veľmi odlišné sfarbenie každého šteniatka. Bola to zábavná, ale náročná práca, hlavne keď sa musíte zladiť s chovateľmi alebo nájsť všetky šteniatka, ktoré potrebujete.

Dokonca ste šteniatka vyniesli do výšky 2500 m…

Keďže sme museli šteniatka neustále držať v teple, postavili sme akúsi pohotovostnú búdu ťahanú snežným skútrom. Búda bola izolovaná a vyhrievaná, aby sme zaručili, že šteniatka ostanú pekne v teple. Medzi scénami, alebo počas obednej prestávky, som sa schoval do vnútra a obklopený šteniatkami som zaspal! To je výhoda mojej práce!

Ako ste zabezpečili, že bude Bella kompletnou „postavou“?

Keďže každý pes je iný, využili sme tromfy a silné stránky každého z nich. Niekedy sme použili toho najmrzutejšieho psa na smutné scény a inokedy najbujarejšieho na bláznivé akrobacie, najsmiešnejšie momenty, atď. Keď som pochopil čo Clovis chce, použili sme najvhodnejšieho psa na konkrétnu scénu v závislosti od jej tónu.

Koľko psov ste celkovo použili?

Štyroch: Garfielda, Forta, Fripona a Isabeau. Ako som už hovoril, každý pes sa od ostatných odlišoval, a práve preto sme ich do role Belly vybrali. Tri hlavné psy sú v troch filmoch.

Ako ste pracovali na vzťahu medzi Félixom a psami?

Félix ich už zjavne poznal a aj psy si ho pamätali. To nám trochu úlohu uľahčilo, ale aj tak ich musel cvičiť, aby si na seba zvykli. Najťažšie je zabezpečiť, aby to vyzeralo tak, že pes patrí hercovi a že sú priatelia. Na vytvorenie spojenia, ktorého pravosti divák uverí, potrebujete čas a trpezlivosť zo strany psov, ako aj Félixa. Občas sa musel Félix prispôsobiť a prísť psovi na pomoc, inokedy sa zas musel pes prispôsobiť jeho gestám.

Francúzsky rodinný film Bella a Sebastián 3 prinesie v slovenskom dabingu od 31.5.2018 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film

Pridaj komentár