Zariaďujete home office? Poradíme vám!

276
Zariaďujete home office? Poradíme vám! 3

Pracujete z domu? V tom prípade potrebujete vhodné pracovné miesto. Niekto si môže dovoliť samostatnú pracovňu, iní sa musia však uskromniť s „office kútikom“ v obývačke, spálni alebo v kuchyni. Ako ju zariadiť a kde je pre ňu najvhodnejšie miesto? Podnikáte a využívate home office alebo si nosíte prácu aj domov? V každom prípade na to potrebujete svoj pracovný kútik. Záleží len na vašich možnostiach, či to bude kráľovsky zariadená izba v štýle kancelárie alebo len malá časť z obývačky či spálne. Najlepšie miesto bude tam, kde budete mať pokoj a nič vás nebude rozptyľovať. Môžete si vyčleniť miesto aj v obývačke. Mala by to byť však miestnosť, kde sa väčšinou venujete práci. Neodporúča sa spálňa, pretože tá by mala slúžiť na spánok a oddych.

Zariaďujete home office? Poradíme vám!

home_office_kondela_mmagazin1

Ak sa vám nepodarilo vyhradiť na prácu z domu samostatnú izbu, mali by ste domácu kanceláriu v inej miestnosti aspoň opticky predeliť od zvyšnej časti miestnosti. Vyskúšajte napríklad regál v pyramídovom tvare NORAH od nábytku Tempo Kondela. Táto časť by mala slúžiť iba na prácu. Nemali by ste pri ťukaní do klávesnice, obedovať a zároveň zapínať obľúbený seriál. Neodporúča sa mixovať relax s povinnosťami.

Čo budete potrebovať na home office?

Pracovný stôl

Výber farby a materiálu stola zvyčajne ovplyvní nábytok v izbe, v ktorom sa nachádza. Nezabudnite, že vaša „pracovná doska“ by mala byť dostatočne priestranná. Na uskladnenie dokumentov, pier či iných pomôcok určite oceníte úložný priestor v stole nie len v podobe šuplíkov. Vyberajte stôl, ktorý bude mať dostatok priestoru pre nohy. Ľudia menšieho vzrastu majú v tomto prípade výhodu. No tak isto myslite aj na nohy stola. Tie by mali byť pevné, aby ich nerozhýbala aktívna tlačiareň. Tú môžete umiestniť aj na odkladací priestor vedľa stola. Odporúčame napr. PC stôl TALE alebo PC stôl NOE od spoločnosti Tempo Kondela nábytok. V obidvoch prípadoch ide o rohové stolíky s dostatočným úložným priestorom.

home_office_kondela_mmagazin2

Stolička

Miesto, na ktorom presedíte väčšinu pracovného času (ak teda neobľubujete pohodlnú prácu z gauča). Preto odporúčame vybrať tú najpohodlnejšiu! Najlepšie kancelársku s nastaviteľnou výškou, aby vás nebolel chrbát alebo aj celé telo. Vyhnite sa koženému manažérskemu kreslu. Okrem toho, že si na ňom zaparíte zadok, nie je určené na dlhšiu prácu za počítačom, ale skôr na pracovné porady. Dobrá stolička by mala byť určite výškovo nastaviteľná a tiež by ste si mali korigovať aj sklon operadla. Dôležitosť sa kladie aj na bedrovú oporu. Nezaškodia ani opierky na ruky, no nie každý ich potrebuje k šťastiu.

home_office_kondela_mmagazin3

Tip na samostatnú pracovňu:

Kancelárska zostava JOHAN – Tempo Kondela nábytok

Túžite po tom, aby vaša domáca pracovňa ladila od hlavy až po päty a mala dostatok úložného priestoru na všetky dokumenty? Kancelársky sektor JOHONA v dubovo-bielej alebo slivkovo-bielej pozostáva z  písacieho stola, PC stola, zo štvormiestneho regálu, veľkej skrine, rohového PC stola a trojmiestnej police. Presvedčte sa o pútavej zostave „siedmych pomocníkov“ do kancelárie na vlastné oči v predajni Tempo Kondela nábytok.

home_office_kondela_mmagazin4[temponabytok.sk]

Pridaj komentár