Príliš stará pre divokých zbohatlíkov, ale príliš mladá pre dôchodkový úrad. Angela Zimová, vdova s tromi dospievajúcimi deťmi, sa pokúša postaviť na vlastné nohy prácou v zahraničí. Bohaté Rakúsko sa potrebuje postarať o svoje starnúce obyvateľstvo a opatrovateľky z blízkeho „Ostbloku“ sú ideálnym, aj keď do roku 2008 nie celkom čistým riešením.

Zapojte sa do súťaže a vyhrajte!!! Román Sladký život opatrovateľky môže už čoskoro obohatiť vašu rodinnú knižnicu!

Angie sa každé dva týždne vydáva na ďalekú cestu z východu krajiny na západ za prácou, ktorá je občas viac nočnou morou, ako sladkým snom. Okrem toho, že sa musí vyrovnať so špecifikami, ktoré prináša starostlivosť o starých a často chorých ľudí, je konfrontovaná s úplne inou mentalitou osôb, než na akú bola zvyknutá z domova. Hoci im prišla pomôcť, zažije bezcharakterné zneužívanie, ba aj fyzické ohrozenie, ale na druhej strane aj neočakávané okamihy čistej vďaky.

Ukážka z románu

„Rada by som sa ešte raz osprchovala,“ zašepkala jedného rána starenka a Angie prikývla. Opäť obviazala mokvajúce rany čistou gázou, obalila mikroténom z vrecúšok čo zobrala navyše v obchode s potravinami, a upevnila ich na telo gumičkami a leukoplastom. Nastavila teplotu vody a preniesla starenku na rukách do vane. „Ach, aké je to dobré,“ šepkala slabým hlasom žena, keď sa jej horúce prúdy vody zlievali z pliec a kľučkovali po rebrách. „Teraz už môžem umrieť.“ Angie zabalila krehkú schránku do veľkej osušky a na posteli starenku obliekla do čistej bielizne. Stará pani sa usmievala, s pôžitkom vstrebávala závany kvalitného mydla, čo vylučovali jej póry a vôňu levandule, čo unikla z bielizníka. Oprela si hlavu na vankúš a jednu ruku vložila do Anginej: „Som pripravená. A pootvor trochu okno, Angie, vonku je tak krásne.“

M magazín.sk vám prináša jedinečnú súťaž o úspešný román slovenskej spisovateľky Tiny Van der Holland, ktorý od svojho prvého vydania z roku 2011 patrí dodnes medzi veľmi obľúbené čítanie. Ako sa do súťaže zapojiť?

Stačí veľmi jednoducho splniť 3 základné podmienky:

  1. Staňte sa fanúšikom facebookovej stránky M magazín.sk tak, že jej dáte svoj LIKE „Páči sa mi to“
  2. Verejne zozdieľajte článok so súťažou, aby bol medzi vašimi príspevkami všetkým viditeľný
  3. Do komentára pod článok nám napíšte, odpoveď na nasledujúcu otázku: V románe sa spomína prechod Rakúska zo šilingov na euro v roku 2002. Odkedy sa ale eurom platí na Slovensku?

POZOR !!!!!

Súťaž prebieha do piatku 24. augusta 2018! Všetkým súťažiam želáme veľa šťastia!

7 KOMENTÁRE

Pridaj komentár