Jeden z najočakávanejších slovenských filmov s názvom Ostrým nožom od režiséra Teodora Kuhna, vstupuje do slovenských kín. Snímku inšpirovanú dosiaľ nevyšetreným prípadom vraždy Daniela Tupého, si môžete čo nevidieť vychutnať vo vašom kine už aj vy.

Ľudovítovi zavraždili neonacisti jediného syna. Kvôli nefunkčnému súdnemu systému sú však tí istí páchatelia prepustení na slobodu a Ľudo sa všetkými silami snaží dosiahnuť ich opätovné zadržanie.

Bojuje s apatickou políciou, oportunistickou sudkyňou, ale aj s faktom, že svojho syna dostatočne nepoznal a nebol mu oporou. Čím viac sa sám viní za jeho smrť, tým viac sa rozpadá jeho vzťah s manželkou Zuzanou a dcérou Jankou.

A tým úpornejšie sa snaží sám zasahovať do vyšetrovania. Keď sa však dozvie, že za synovou smrťou nestál náhodný útok extrémistov, ale organizovaná zločinecká skupina, uvedomuje si, že stojí proti nepriateľovi nad svoje sily. Pokúsi sa zachrániť aspoň to, čo mu ešte ostalo – vlastnú rodinu.

Ostrým nožom má ambíciu otvoriť jednu z najpálčivejších rán v dejinách moderného Slovenska. Prípad neobjasnenej smrti nevinného chlapca z roku 2005 je podľa tvorcov totiž symptomatický pre problémy našej spoločnosti. Na pozadí emotívne silného príbehu otvára film spoločenskú diskusiu na tému spravodlivosti a jej dostupnosti pre bežného neprivilegovaného občana.

Pri príležitosti uvedenia novej slovenskej drámy Ostrým nožom do slovenských kín, vám M magazín.sk, v spolupráci s distribučnou spoločnosťou Continental film, prináša jedinečnú súťaž o 2 lístky na film Ostrým nožom, ktoré môžete využiť v ktoromkoľvek z kín CINEMAX. Ako sa do súťaže zapojiť?

Stačí veľmi jednoducho splniť 3 základné podmienky:

  1. Staňte sa fanúšikom facebookovej stránky M magazín.sk tak, že jej dáte svoj LIKE „Páči sa mi to“
  2. Verejne zozdieľajte článok so súťažou, aby bol medzi vašimi príspevkami všetkým viditeľný
  3. Do komentára pod článok nám napíšte meno herca, ktorý stvárnil hlavnú postavu filmu Ostrým nožom – otca zavraždeného študenta

POZOR !!!!!

Súťaž prebieha do štvrtka 28. februára 2019! Všetkým súťažiam želáme veľa šťastia!

Pridaj komentár