Ak plánujete stavbu domu, v prvom kroku budete musieť vyriešiť to najdôležitejšie – pevné základy. Tie treba správne naprojektovať a následne aj kvalitne zrealizovať.

Klasickým a najrozšírenejším spôsobom pri rodinných domoch i menších stavbách je použitie základových pásov, ktoré musia byť umiestnené pod obvodovými múrmi, nosnými stenami, stĺpmi či komínom. Priestor ohraničený základovými pásmi sa potom vysype kamenivom, na ktoré sa vyleje betón. Ak zakladáte stavbu takto, budete mať menšiu spotrebu betónu a ušetríte aj na výkopových prácach. Na základové pásy je možné použiť práve debniace tvárnice Leier. Tie sú vyrobené z prostého betónu s priebežnou dutinou pre výplňový betón a s drážkou na uloženie výstuže. V tomto prípade nie je potrebné debnenie. Betón sa totiž vylieva do samotných prefabrikátov. Veľkou výhodou je práve ich jednoduchá suchá montáž, presné ukladanie tvaroviek, dobrá priľnavosť omietky a celková úspora času pri výstavbe. Pomocou debniacich tvárnic Leier možno stavať monolitické betónové a železobetónové stenové konštrukcie s rôznou nosnosťou. Vynikajúco sa hodia pre steny pivníc a základov, na stavbu oporných múrov (s výstužou), plotov, nádrží či šácht. Možno ich však použiť aj na stavbu rôznych stenových konštrukcií obytných, priemyselných a poľnohospodárskych objektov. V ponuke nájdete i špeciálne stĺpové tvárnice, ktoré sú vhodné na vytvorenie nosných pilierov, ako aj na vytvorenie základných pilierov plotu. Betónové debniace tvarovky si tak v stavebníctve našli naozaj široké využitie.

Práve vďaka svojim vlastnostiam patrí betón medzi najpoužívanejšie stavebné materiály a nie je sa čo diviť. Vďaka nemu sme schopní vytvoriť dobré a pevné základy, od ktorých závisí to najdôležitejšie – zdravie celej stavby.

Kontakt: Leier Baustoffe SK s.r.o., Pribylinská 3, 831 04 Bratislava, Tel: 02/44 888 846, leier@leier.sk

www.leier.sk

Pridaj komentár