Hidžáb je stále veľmi kontroverznou témou, ktorá je stále veľmi často diskutovaná nielen v Iráne, ale aj po celom svete. Veľkú zásluhu na tom majú aj médiá, ktoré zobrazujú a vykresľujú iránsku ženu ako veľmi smutnú a bezmocnú. Zatiaľ čo v niektorých prípadoch to môže byť skutočne pravda, vo väčšine to však rozhodne nie je ani zďaleka najpresnejší popis modernej iránskej ženy.

Zabudnite na stereotyp iránskej ženy! Tieto krásky vám vyrazia dych!

V snahe bližšie nahliadnuť na túto problematiku, rozhodli sme sa zhromaždiť sériu fotografií iránskych žien v street style, ktoré priniesli neočakávaný výsledok.

Prečo neočakávaný? Jednotlivé zábery totiž zachytávajú hrdé a vyrovnané ženy, ktoré majú oblečené trendy hijdžáby, v ktorých vyzerajú neuveriteľne sexy a štýlovo.

Stereotypné vnímanie iránskej ženy, ktorá je nešťastná z toho, že musí nesvojvoľne nosievať hidžáb, je už dá sa povedať, historickým prežitkom.

Väčšina záberov pochádza z blogu s názvom Tehran Times, ktorý je prvým street stylovým blogom v Teheráne, ktorého cieľom je poukázať na kreativitu a štýl mladých a krásnych iránskych žien.

Pridaj komentár