Dlhé mesiace zimy na vás určite nechali rôzne následky. Cítite sa unavene, nič sa vám nechce a hneď po príchode z práce by ste najradšej leňošili pred televízorom až dovtedy, kým nepôjdete spať. Zima je depresívne obdobie pre všetkých, preto sa nemôžeme čudovať, keď sa tešíme, kedy ranné razy ustanú a väčšinu dňa bude svietiť slniečko. Ak sa cítite unavene, zabudnite na dlhú zimu a doprajte si jarný detox, ktorý pomôže vášmu telu i duši.

Termoterapia – najvyhľadávanejšia procedúra v kúpeľoch

Kúpele začínajú vo veľkom ponúkať relaxačné pobyty, víkendové pobyty a onedlho aj veľkonočné pobyty pre všetkých tých, ktorí sa potrebujú odreagovať a dať sa po dlhej zime opäť do poriadku. Ak potrebujete zrelaxovať, odporúčame vám vyskúšať jednu z najobľúbenejších procedúr. Hovoríme o obľúbenej termoterapii, čiže o teploliečebných procedúrach. Bahenné, parafínové a rašelinové zábaly dokážu uvoľniť stuhnuté svalstvo, no zároveň vám pomôžu zregenerovať aj po duševnej stránke. Rezervujte si termoterapiu na pobyte v kúpeľoch a uvidíte, že sa budete cítiť ako znovuzrodení.

Kúpte si rakytníkový olej

V jarnom období sa na nás lepia vírusy viac než kedykoľvek predtým. Mávame pocit, že sa nepotrebujeme chrániť a častokrát podceňujeme vrstvenie. Výkyvy teplôt môžu spôsobiť nepríjemné prechladnutie, preto ak sa chystáte na jarný detox, odporúčame vám kúpiť si kvalitný rakytníkový olej. Pôsobí ako prírodné antibiotikum a má v sebe obrovské množstvo vitamínov. Nemôžeme zabudnúť spomenúť tiež tieto dôležité vitamíny – vitamíny skupiny B, vitamíny C, E, ale aj minerály- karotenoidy, meď, železo, mangán, kremík atď. Rakytníkový olej sa vám zíde najmä preto, lebo dodáva energiu, zvyšuje imunitu a zvyšuje vitalitu, čo najmä teraz na začiatku jari jednoznačne oceníte.

Vyskúšajte drvený pestrec mariánsky

Okrem vášho unaveného svalstva by ste sa mali venovať očiste tráviaceho traktu. Okrem pravidelnej konzumácie kyslých mliek vám odporúčame konzumovať drvený pestrec mariánsky. V liečiteľstve býva používaný na liečenie chorôb pečene, ale využijete ho aj na zlepšenie trávenia, na spravidelnenie vylučovania a na čistenie črevného traktu.

Pestrec je vzácna bylinka, ktorá pripomína bodliak. Nemusíte sa báť, že by vám táto bylinka mohla pri konzumácii uškodiť. Vedeli ste, že dokonca pomáha normalizovať tlak a znižuje cholesterol? Už len z tohto dôvodu by ste túto drvenú bylinku mali užívať.

Pridaj komentár