Je sexi, smrtonosná a od svojej tajnej organizácie dostáva tie najnebezpečnejšie úlohy. Aj takto sa dá veľmi stručne vystihnúť postava nájomnej vrahyne Avy, ktorú v hlavnej úlohe stvárnila oceňovaná Jessica Chastain. Čo všetko však spôsobí jedna nevydarená operácia?

Pod režisérskou taktovkou Tate Taylora, ktorý má na svojom konte už také filmové trháky ako Čiernobiely svet, Dievča vo vlaku, Mama a ďalšie, sa v akcii nabitom thrilleri predstavia aj také herecké esá ako Colin Farrell a John Malkovich.

Stretnutie s Avou prežije len málokto. Vo svojej práci je výnimočne dobrá a aj preto dostáva tie najdelikátnejšie prípady. Po jednej neúspešnej akcii sa ale karta obráti a organizácia, pre ktorú Ava pracovala, potrebuje zahladiť stopy.

Ave neostáva nič iné, ako sa ukryť doma, kde dlhé roky nebola, a trochu napraviť vzťahy s matkou a sestrou. Jej otec medzitým zomrel, expriateľ zase prepadol gamblingu a zaplietol sa s miestnou hráčskou mafiou, ktorú Ava pozná z minulosti až príliš dobre. Nedá sapovedať, že by ju doma privítali s otvorenou náručou. A to ešte netuší, že sa z nej stal objekt na odstrel a na každom kroku ju môže čakať nejaký zabijak.

Na Avu sa valí nebezpečenstvo zo všetkých strán a rovnako ako hrdinky z filmov Atomic Blonde či Anna, si musí poradiť s celým zástupom gaunerov. Ten najťažší boj ale musí viesť nielen so svojou rodinou, ale predovšetkým sama so sebou.

Americký thriller AVA: Bez súcitu, prináša na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Bontonfilm

Pridaj komentár