Úspešnému slovenskému autorovi Petrovi Sasínovi, ktorý sa do širšieho povedomia verejnosti dostal v roku 2015 vďaka knihe Triumf, sa podaril husársky kúsok, aký nemá u nás obdobu. Svoju novú knihu Magická vlna napísal v angličtine a vydal v septembri tohto roka v USA. Jeho dielo bolo následne preložené do slovenčiny a koncom novembra sa objaví aj na našich knižných pultoch.

Za dva roky zvládol angličtinu a vydal knihu v USA! Tajomstvo Magickej vlny Petra Sasína vychádza už tento mesiac

V čase, keď je knižný trh doslova zaplavený rôznymi motivačnými knihami a návodmi na zlepšenie nášho života, dosiahnutie našich cieľov a podobne, je dôležité mať nejakú „mierku úspešnosti“ danej metódy. V prípade knihy Magická vlna je to fakt, že Peter Sasín mal ešte dva roky pred vydaním knihy len komunikačné základy angličtiny a práve pomocou svojej metódy sa mu podarilo nielen zvládnuť jazyk, ale aj v ňom napísať plnohodnotnú knihu. „S využitím mágie Vlny som sa naučil po anglicky ľahko a zábavným spôsobom,“ prezrádza v knihe Peter Sasín.

„Kniha naučí čitateľa používať to, čo už má, aby dosiahol všetko, čo chce. Nechcem od neho, aby spisoval svoje ciele, pretože z nich sa stávajú len výhovorky, ktorými odďaľujeme svoje šťastie,“ hovorí P. Sasín. Model Vlny vznikol pri pozorovaní prírody – morských vĺn na pobreží. Už v úvode knihy ponúka autor možnosť zvoliť si, či chce byť človek bojovníkom, vznášačom alebo surferom a zároveň upozorňuje, že naše podvedomie môže byť nastavené nesprávnym spôsobom. Tejto vnútornej premeny sa vraj nemusíme báť, ak prestaneme „skúšať“, ale začneme experimentovať, tak sa pri tom pravdepodobne dobre zabavíme.

Model s ochrannou značkou

Peter Sasín v knihe Magická vlna predstavuje svoj vlastný model „programovania mysle“ -M.A.G.I.C. Reality CreatorTM, ktorý je vďaka svojej unikátnosti registrovaný na Európskom úrade pre duševné vlastníctvo. V piatich kapitolách vysvetľuje jeho jednotlivé súčasti, ktoré vychádzajú z pozorovania života a zákonov prírody. Sasín svoj model testoval v práci s klientmi aj so sebou samým a dosahoval pozoruhodné výsledky. Príklady jednotlivých úspechov, napr. bývalého športovca Rada, ktorý si pri traumatickej nehode zlomil krčnú chrbticu a lekár mu oznámil, že už nikdy nebude môcť pohnúť ktoroukoľvek časťou svojho tela. Dnes hýbe rukami a dokonca šoféruje aj automobil.

„Realitu si vytvárame svojimi myšlienkami. Ak je niekto presvedčený, že ľuďom sa nedá veriť, neuvidí nič iné než dôkazy podporujúce toto presvedčenie,“ vysvetľuje dôležitosť našich myšlienok autor a dodáva: „Keď sa ľudia príliš oddávajú pozitívnemu mysleniu, často sa nič nezmení. Podstatou môjho modelu je, naopak, úprimnosť a jasný zámer. Od čitateľov žiadam len zvedavosť a otvorenú myseľ, aby mohli experimentovať s novými myšlienkami. Slová majú moc ovplyvniť naše činy.“

Preklad slovenského autora do slovenčiny

Knihu Petra Sasína s pôvodným názvom Waves of Magic preložil do slovenčiny Michal Zidor. „Stál som pred voľbou, či knihu preložím sám alebo to zverím do rúk niekoho iného. Zvolil som si druhú možnosť. Pre mňa by to bolo ako písať knihu na novo. Bol som však súčasťou procesu a preklad som kontroloval, aby bolo všetko v poriadku,“ hovorí o tejto skúsenosti P. Sasín.

Peter Sasín je certifikovaným trénerom neuro-lingvistického programovania. Je tvorcom metód, ktoré pomáhajú ľuďom rýchlo dosahovať skvelé výsledky, meniť svoje návyky a presvedčenia o svete a sebe samom a objaviť, kým v hĺbke duše sú. Špecializuje sa na semináre pre dosahovanie vrcholových výsledkov a zmenu vnútorných presvedčení v priebehu niekoľkých minút. Medzi jeho klientov patria najúspešnejší podnikatelia, profesionálni športovci, umelci a mnohí ďalší. Jeho rady sú k dispozícii v bezplatnej aplikácii NLP akadémia, na seminároch, v knihách a na audio CD.

Pridaj komentár