V dobe nekonečných pokračovaní, rebootov a remakov je čoraz ťažšie zaujať presýtené masy divákov originálnym, no zároveň silným a akčným príbehom. Pripravovaný epický film Náčelník (orig. Alpha) však podobnú ambíciu má. Z prvého traileru je jasné, že sa snaží využiť vizuál akčných komiksových blockbustrov, no zároveň intímne podať vzťah nečakanej dvojice spojencov.

Z nepriateľa spojenec a z chlapca bojovník! Prežite epické dobrodružstvo s filmom Náčelník!

Film Náčelník je dobrodružstvom odohrávajúcim sa počas poslednej doby ľadovej pred 20 000 rokmi. Počas svojho nevydareného prvého lovu je mladík vlastným kmeňom opustený a ponechaný na istú smrť. Keď sa preberie, dostáva sa mu proti vlastnej vôli do opatery vlk odlúčený od svorky a z odvekých nepriateľov sa musia stať spojenci. Iba tak totiž dokážu v krutej a drsnej divočine prežiť a nájsť cestu domov pred príchodom neľútostnej zimy.

Réžie filmu sa zhostil Albert Hughes, ktorý je so svojim bratom Allenom známy vizuálne prepracovanými filmami plnými energickej akcie, ano napr. Kniha prežitia s Denzelom Washingtonom či V pekle s Jonnym Deppom. V hlavnej úlohe sa v Náčelníkovi predstaví vychádzajúca herecká hviezda – talentovaný Kodi Smit-McPhee. Toho si môžete pamätať z post-apokalyptickej Cesty s Viggom Mortensenom, zo skvelého Úsvitu planéty opíc či komiksovky X-Men: Apokalypsa.

Kodi Smit-McPhee

Film Náčelník má slovenskú premiéru naplánovanú na 8. marca 2018. Do vašich kín ho prinesie spoločnosť Itafilm.

Pridaj komentár