Divadlo ŠOK si na tento rok pre svojich divákov pripravilo komédiu Petra Zelenku – Odchody vlakov. Táto vynaliezavá a invenčná komédia pre dvoch hercov z pera úspešného českého scenáristu a režiséra je výnimočná absolútne netradičným spracovaním príbehu, scenára a réžie, ako aj hereckým obsadením Adely Vinczeovej a Viktora Vinczeho. Zelenkov príbeh dvoch neúspešných hercov, ktorí sa aj za cenu totálneho kolapsu snažia zachrániť svoje „úspešné“ predstavenie, svoju dobrú povesť ako aj zvláštny milenecký vzťah, prináša počas 80 minút množstvo zábavných a krkolomných situácií.

Z moderátorov sa na chvíľu stali herci!!! Manželia Vinczeovci sa Slovákom predstavia v netradičnej úlohe!

Tragikomickosť konania oboch hlavných postáv, osudovo spojených divadlom, zrkadlí ich túžbu po uznaní, ako aj po vzájomnej blízkosti na javisku i mimo neho. Komický a zároveň citlivý príbeh nabáda k zamysleniu sa nad rolami, ktoré v živote všetci hráme a často nedokážeme určiť, ktorá z nich je našou pravou podstatou.

Viktor, ktorý vyrástol na šalianskych divadelných doskách, sa s Adelou rozhodli spolupracovať práve prostredníctvom divadla. „V televízii obaja pracujeme v odlišných žánroch. Divadlo je naša spoločná láska. No ja som už roky nehral a Adelka ešte nikdy predtým.

Berieme to ako dobrú investíciu do nášho manželského voľného času a užívame si to,“ povedal Viktor. „Život je tiež trochu hra a ja sa rada hrám, preto som takúto výzvu rada prijala. Je to moja prvá skúsenosť s herectvom, ktorá v sebe nenesie žiadne ambície porovnávať sa ikonami SND. Skrátka – ide o našu voľnočasovú aktivitu, z ktorej sa tešíme,“ doplnila Adela.

A pre svojich fanúšikov majú aj super správu! Komédiu Odchody vlakov totiž Vinczeovci odohrajú pre verejnosť  v niekoľkých slovenských mestách!

Vidieť ich môžete už 28. mája v Dome kultúry v Nových Zámkoch, 29. mája v Spoločenskom dome v Topoľčanoch, 19. júna v Dome kultúry v Prievidzi, 24. júna v Kine Hviezda v Trenčíne a 28. júna v SD Karola Spišáka v Nitre.

Pridaj komentár