Len nedávno sme vám meno talentovaného Adama Peťovského spomenuli tu v rámci spolupráce so slovenskou módnou návrhárkou Michaelou Ľuptákovou na letných Bratislavských módnych dňoch, ktoré opäť priniesli ochutnávku toho najlepšieho, čo na Slovensku v oblasti módy máme.

Z futbalového ihriska na prehliadkové mólo! Čím zaujal talentovaný Adam Peťovský na Bratislavských módnych dňoch?

Počas celého večera predstavil svoju tvorbu len jediný muž a rozhodne nesklamal! 24-ročný Adam Peťovský zaujal kolekciou perlových a mušľových šperkov a odprezentoval ich priam veľkolepo – spolu s modelmi vychytenej návrhárky Michaely Ľuptákovej.

Bratislavské módne dni očami nováčika

Adam Peťovský si na letnom vydaní Bratislavských módnych dní splnil svoj dlhoročný sen – stať sa ich súčasťou. ,,Vždy som bol veľký fanúšik vkusu a aktivít riaditeľky Bratislavských módnych dní pani Márie Rehákovej. Som nesmierne rád, že mi dala šancu, nakoľko začínajúcim tvorcom často chýba priestor, kde by na seba mohli upozorniť,“ hovorí mladý dizajnér.

Pochvaľuje si i tím okolo Márie Rehákovej, ktorý jej pomáha organizovať túto najväčšiu módnu udalosť na Slovensku. ,,Sú profesionálni na každej úrovni, zodpovední, ústretoví a i vďaka nim som si svoju premiéru na Bratislavských módnych dňoch fantasticky užil,“ prezrádza Adam Peťovský.

Vydarené spojenie Ľuptáková – Peťovský

Za ďalší splnený sen považuje spoluprácu s úspešnou módnou návrhárkou Michaelou Ľuptákovou, ktorá nedávno vytvorila nádherné svadobné šaty moderátorke Adele Banášovej a zožala za ne veľký úspech ,,Michaela je jedna z najlepších slovenských návrhárok, vzhliadam k nej! Vyberať šperky k jej kolekcii Ray, bolo pre mňa potešením,“ hovorí Adam.

Desať modelov šiat Michaely Ľuptákovej tak dozdobili ručne vyrobené pozlátené perlové a mušľové náhrdelníky, náramky i náušnice. Spoluprácu s mladým šperkárom si pochvaľuje i samotná Michaela Ľuptáková: ,,Rada spoznávam a spolupracujem s novými tvárami. Adam je veľmi tvárny mladý muž, ktorého šperky korešpondovali s mojou predstavou. Príjemne rozohrali a podčiarkli jednoduchosť mojich šiat.“

Perly ako pánsky šperk?

Dizajnér Adam Peťovský čerpá svoju inšpiráciu najmä v zahraničí. Často pracovne navštevuje Dubaj, Londýn a ostrovy Ibizu a Mykonos. Evergreenom sú tu prírodné materiály a to ho viedlo k vytvoreniu kolekcie šperkov z morských perál a mušlí. V tvorbe používa vo veľkej miere i zlato, ktoré dotvára doplnkom luxus. Zaujímavosťou je, že perly, ktoré sú vo všeobecnosti považované za výrazne ženskú ozdobu, využíva Adam Peťovský i pri tvorbe pánskych šperkov.

Perly určené pre pánov sú však v tmavých farbách. Tým, že Adam veľa cestuje, vníma rozdiely medzi trendmi v zahraničí a na Slovensku. ,,Slovensko milujem! Sú tu krásni ľudia, no často však nemajú odvahu naplno prejaviť svoju originalitu a to nielen v obliekaní. V zahraničí je vytŕčanie z davu súčasťou „urban kultúry“. Tu sa viac bojíme riskovať, čo je škoda,“ myslí si Adam.

Ďalšou výzvou je Fashion Week v New Yorku

Na svojej premiére na Bratislavských módnych dňoch Adam Peťovský uspel a bude súčasťou i nasledujúceho jesenného vydania. Tu by sa však chcel predstaviť aj ako módny návrhár. ,,Baví ma vytvárať krásne veci, či už ide o šperky alebo oblečenie. Postupne by som chcel odprezentovať dámsku i pánsku kolekciu „hight class fashion“ oblečenia, ktorú už mám takmer hotovú,“ prezrádza všestranne nadaný Adam.

Ďalšou možnosťou zažiariť je pre mladého dizajnéra newyorský Fashion Week ,,O tom či budem mať na Fashion Weeku prehliadku sa rozhodne v najbližších dňoch, ale vyzerá to veľmi sľubne,“ hovorí Adam. Ak sa do „Veľkého jablka“ dostane, chystá veľkú šou. Prehliadku bude hudobne sprevádzať slovenská rappová legenda Slipo.

Kto je Adam Peťovský?

Adam Peťovský sa narodil 5.4.1993 a žije v Starom Meste v Bratislave. Je to všestranne nadaný mladý muž, o čom svedčí aj množstvo aktivít, ktorým sa venuje. Pätnásť rokov hral futbal a jeho materský klub bol ŠK Slovan Bratislava. Svet módy ho však lákal odmalička. Posledné roky sa venuje budovaniu svojej módnej značky – Adam Peťovský.

Okrem módy sa venuje i manažovaniu eventov, klubov a hudobníkov. Medzi jeho klientov patrí rapper Slipo, Igor Kmeťo mladší, speváčky Anita Soul a Anabela Mollová i spevák Denis Lacho. V najbližšom čase plánuje predstaviť na našom a českom trhu slovenskú módnu návrhárku žijúcu v Dubaji Juliu Milan, s ktorou pripravuje spoločný fashion projekt.

FOTO: STAR Production & Archív Adama Peťovského

2 KOMENTÁRE

  1. V jednoduchosti je krasa, nadherne Adame, obdivujem Tvoju kreativitu, nadsenie a vasen, s ktorou to vsetko robismoc drzim palce a zelam uspech, prosperitu a som na Teba pravom zdravo pysna.. takto to je, ak clovek robi to, v com je jeho dusa spokojna.S laskou a potesenim Tvoja mama

Pridaj komentár