Sme presvedčení, že na svete neexistujú žiadni škaredí ľudia, a že každý môže žiariť ako hviezda. Všetko čo k tomu potrebujete, je naučiť sa pár základných póz. Nestrácajte preto čas, vyleštite si vaše zrkadlo a vyskúšajte si každú z póz! Ak si ich dobre natrénujete, úspech máte zaručený!

Ako vyzerať na fotkách dokonale? Prinášame vám 14 skvelých tipov!

Póza „s rukami v bok“ vyzerá agresívne a opticky zväčšuje naše telo. Dajte lakte viac dozadu, ukážte svoje krásne nechty a natočte hlavu trochu viac intrigánsky – táto póza nahradí pôvodne agresívny look.

Nestláčajte si pás – vytvára to záhyby na odeve, čo vôbec nemusí vyzerať tak dobre, ako ste pôvodne očakávali.

Dávajte pozor na pozíciu svojich rúk – mali by byť prirodzené. Vyhnite sa vystretým a napätým rukám, rovnako ako aj póze, pri ktorej lakte smerujú smerom k objektívu. A nezabudnite, že vaše zápästie by malo byť voľné a flexibilné.

Veľmi jemný alebo až náhodný dotyk tváre končekmi prstov a pootvorené ústa, výrazne zatraktívnia váš look na fotografii. Dajte ale pozor, aby dotyk nebol príliš silný a nevytváral tak efekt „bolestivého zubu“.

Áno, ruky by ste mali mať uvoľnené, ale nenechajte ich visieť pozdĺž tela. Vyložte si jednu ruku na pás a ľahko skloňte hlavu na jednu stranu. Takto vyzdvihnete pozitíva vašej postavy, vrátane krásneho profilu tváre.

Určite nerobte takúto chybu s očami. Prirodzený vzhľad a krásne pery budú vždy vyzerať dobre. A ak trošku natočíte hlavu a jemne sa končekmi prstov dotknete vašej tváre a ešte mierne otvoríte ústa, budete vyzerať delikátne a žensky.

Nezaostrujte očami. Váš prirodzený tvar oka je vždy najkrajší.

Nezakrývajte si tvár rukami. Je lepšie, aby ste nasledovali príklad na obrázku vpravo.

Používajte svoje akcenty správne. Napríklad, je lepšie ukázať krásu vášho pásu a nie žalúdka. Vyhýbajte sa pózam, na ktorých vyzeráte napäto – nevyzerá to príliš atraktívne.

Ak sa mračíte, vaše pery sú neúmerne veľké a celkový look vyzerá nepriateľsky. Je lepšie sa pozerať priamo do fotoaparátu, pričom sa pokúste vaše telo mierne vytočiť. Môžete tiež vyskúšať rôzne pozície ramien.

Ak nie ste manželkou afrického kmeňového náčelníka s množstvom obručí na krku, tak takáto póza s vyvýšenou bradou nie je skutočne potrebná.

Ruky by mali byť vždy uvoľnené. Stačí porovnať tieto dve fotky a hneď budete rozumieť prečo.

Ak pózujete na fotografiu, ktorá zobrazí celú vašu siluetu, nemá zmysel umelo zvislú líniu vašej postavy prelomiť. Pamätajte: žiadne podrepy alebo iné pohyby tela, ktoré narušia držanie vášho tela, vyzerajú napäto a neprirodzene.

Tu je malé tajomstvo pre snímok, ktorý vás zachytí v plnej výške: ohyb vášho tela by mal byť podobný písmenu „S“. Je lepšie posunúť telesnú váhu na jednu nohu a uvoľniť vaše paže. Brada by mala byť mierne vyvýšená.

Pridaj komentár