Väčšina žien uprednostňuje teplé mesiace v roku pred tými studenými. Dôvod je jednoduchý a aj praktický. Zatiaľ, čo počas leta môžu vonku nosiť šaty a sukne od výmyslu sveta, na jeseň a v zime sa musia uspokojiť s veľkými kabátmi a bundami. Bundy nie sú zlé, veď nás predsa výborne zahrejú, avšak mnohé strihy nelichotia ženskej postave. Ako si vybrať zimnú bundu, ktorá sa nám bude skutočne hodiť?

FOTO: Veronika Zelenina/Shutterstock.com

Pri slovnom spojení „športová bunda“ si dámy predstavia veľkú bundu, takmer bez tvaru. Ak ide ešte aj o bundu určenú na zimu, ženy uprednostnia radšej kabáty. Je to škoda, pretože aj športové zimné bundy môžu byť elegantné.

Ako sa dá vyzerať aj v zimnej športovej bunde dobre a elegantne?

  • Správny strih a veľkosť

Aj keď viete, aká je vaša veľkosť, odporúčame vám, prečítať si rozmery bundy, ktorú si chcete kúpiť. Rozmery zimných búnd môžu byť o niečo väčšie než zvyčajne, pretože treba myslieť na to, že pod bundou budete mať ešte niekoľko vrstiev.

Správnou veľkosťou docielite, že nebudete vyzerať ako vo vreci. Pre ešte lepší celkový vzhľad sa skúste poobzerať po bunde, ktorá má zúžený pás, aby vynikla ženská postava.

  • Menej je niekedy viac

Športové bundy väčšinou zoženiete v každej možnej farbe. Častokrát však ide hneď o niekoľko farieb naraz. Sýto ružová bunda so žltými pásikmi a červenými detailmi skutočne nie je pre každého. Našťastie existujú aj jednofarebné športové zimné bundy, ktoré zoženiete napríklad na Sportrysy. V jednofarebnej červenej alebo tmavomodrej zimnej bunde budete vyzerať stále elegantne.

  • Zlaďte k bunde aj doplnky

Pre čo najelegantnejší look sa snažte módne doplnky (šály, rukavice, čapice) kombinovať tak, aby nič príliš nevyčnievalo. K vínovo červenej bunde si môžete dať napríklad čierne rukavice, šál a čapicu. Ak preferujete svetlejšie farby, môžete siahnuť napríklad po béžovej.

Ako vidíte, aj zimné športové bundy sa dajú nosiť elegantne!

Pridaj komentár