Máte už nakúpené darčeky, ale predsa len túžite svojich blízkych obdarovať darčekom, ktorý ste vyrobili vy sami? Máme pre vás pár zaujímavých nápadov na DIY darčeky z fotiek pre všetkých rodinných príslušníkov, ktoré sú zárukou nielen prekvapenia, ale i radosti.

Fotky do fotoalbumov

Aj vy máte množstvo fotiek v počítači, na externom disku, alebo v mobile? Koľko z nich máte aj v hmatateľnej podobe? Pravdepodobne málo. Naštartujte svoju tlačiareň, skontrolujte tonery a vyberte si fotky, ktoré vytlačíte na fotopapier. Fotopapier kúpite na internete, ale aj vo všetkých papiernictvách. Na výrobu takéhoto darčeka vám stačí balík kvalitného fotopapiera (lesklého alebo matného), dobré náplne do tlačiarne a pekné fotky s kvalitným rozlíšením.

Fotokniha

Tú si síce nevyrobíte úplne sami, ale jej návrh si dokážete spracovať. Stačí mať k tomu dostatočne dobrý výber kvalitných fotiek a program na tvorbu fotokníh. Behom pár hodín si dokážete navrhnúť peknú fotoknihu a výber tých najlepších fotiek z predchádzajúceho roka tak budete mať v hmatateľnej podobe. Na výrobu tohto darčeka nebudete potrebovať laserové tonery. Fotoknihu vám vytlačia firmy zaoberajúce sa tlačou a tlačiarne.

Mozaikový obraz z vlastných fotiek

Hľadáte kvalitné obrazy do obývačky nad sedaciu súpravu? Viac ich už hľadať nemusíte! Stačí si nájsť tlačiarne, ktoré vám podľa vášho výberu fotiek vytvoria fotomozaiku na plátno. Obraz z viacerých malých fotiek, ktoré tvoria pozadie jednej hlavnej fotky, krásne vynikne najmä v spoločenskej miestnosti – v obývačke. Je to skvelý darček nielen pre manžela, ale aj pre starých rodičov.

Kalendáre z vlastných fotiek

Práve toto je vynikajúci darček pre starých rodičov. Vyberte dvanásť pekných fotografií a každý mesiac nechajte vyniknúť jednu. Zimné motívy dávajte na december, január a február. Tie letné zase na jún, júl a august.

Takýmto darčekom potešíte nielen svojich starých rodičov a rodičov, ale aj iných rodinných príslušníkov či priateľov.

Pridaj komentár