Hoci toto boli už druhé sviatky, ktoré sme trávili v čiastočnej nákupnej izolácii, vďaka internetu sa koncoročné výpredaje len presunuli z nákupných centier na internet.

Výhodné ponuky, zľavy a výpredaje sezónnych kolekcií, tak na nás skáču nielen z obchodov, ale tiež počítačov či mobilov.

Hoci nakupovať vo výpredaji môže byť zradné, existuje zopár kúskov, ktoré sa Vám v tomto období nakúpiť oplatí. Ktoré to sú, sa dozviete v článku nižšie.

Základné

Základné kúsky sú také, ktoré nepodliehajú sezónnym trendom. Toto sa týka ich strihu, farby a využiteľnosti. Patria medzi ne napríklad tričká s krátkym i dlhým rukávom, topy, svetre, legíny, tuniky alebo tepláky. Každá značka ich považuje za základ svojej kolekcie.

Ak sa tieto „basic“ kúsky objavia v zľavách, určite neváhajte nad ich kúpou. Keďže toto oblečenia nosíte denne, určite ho využijete. Základné kúsky sú navyše väčšinou vyrobené z kvalitných a trvácnych materiálov, preto ak sa objavia v zľave, ich kúpa sa naozaj vyplatí.

Drahšie

Ďalšiu vec, ktorú jednoznačne nakupujte počas výpredajov, sú bundy a kabáty. Páperové bunda a kabáty patria medzi najdrahšie položky našich šatníkov. Preto ak ich viete kúpiť výhodnejšie, nemali by ste zaváhať. Okrem páperových búnd a kabátov, určite hľadajte aj kožené či koženkové bundy.

Rovnako dobre sa v zľavách nakupujú pleteniny, najmä tie z kvalitnejších materiálov, akými je vlna či kašmír. Pulóver, čiapka alebo teplý set z merino vlny, určite kúpite v tomto období lacnejšie.

Jarné

Ak predsa len nepotrebujete nič zo zimnej ponuky, skúste sa spolu so sezónnymi výpredajmi pripraviť na jarnú sezónu. A ako? Jednoducho vyberajte modely, ktoré sú z ľahších materiálov. Ideálne je tiež zamerať sa na svetlejšie farby, ktoré patria k jarnému obdobiu.

Určite sa vyhnite zimným vzorom a vyberajte skôr kvetované potlače. Takmer každá značka má vo svojej kolekcii aj kúsky, ktoré budú ideálne pri prechode zimy na jar. Do tejto kategórie taktiež patria džínsy a nohavice. Ideálne v svetlých a neutrálnych farbách.

Okrem týchto základných položiek sa počas zliav vyhnite nákupu vecí, ktoré aj tak nevynosíte. Vždy je dobré opýtať sa sami seba, či danú vec naozaj potrebujete a odstrániť tak z nákupného košíka položky, ktoré sú zbytočné.

FOTO: istockphoto.com, pinterest.com, wristwatch review, cellbes.sk

Pridaj komentár