Uroval® manosa AKUT obsahuje ideálnu kombináciu dvoch látok prírodného pôvodu – extraktu z kanadských brusníc a D-manózy, ktoré sa vstrebávajú do krvi, odkiaľ sú filtrované do moču, ktorý vyplachuje močový mechúr. V prípade takýchto problémov je základom odpočinok a dodržiavanie pitného režimu, aby sa tak prečistili močové cesty. Zdravú stravu je tiež dobré v tomto období doplniť o šetrné doplnky stravy na prírodnej báze. Uroval® ponúka riešenie z prírody. Podporte tak telo prírodou.

Infekcia močových ciest v tehotenstve – šetrná prevencia je na mieste

Infekcia močových ciest je druhé najčastejšie zápalové ochorenie, ktoré trápi našu populáciu. Nie je tajomstvo, že u žien sa tento problém objavuje výrazne častejšie, ako u mužov. Zápaly sa ale nevyhýbajú ani ženám v tehotenstve – tie sú na infekciu močového ústrojenstva dokonca ešte náchylnejšie. Do istej miery sa však môžeme pred zápalom brániť. Hlavnú úlohu tu však zohráva prevencia. Existujú šetrné spôsoby, ako infekcii močových ciest predchádzať, a to platí obzvlášť v tehotenstve.

Ženy sú na infekciu močových ciest náchylné počas celého života a tehotenstvo k tomu veľkou mierou prispieva. Nič sa nemení na skutočnosti, že nepríjemnú infekciu majú na svedomí baktérie. Zväčšujúca sa maternica, okrem iného, tlačí na močový mechúr a to spôsobuje jeho nedostatočné vyprázdnenie a baktérie, ktoré by inak boli odplavené močom, sa množia a spôsobujú infekciu.

Príznaky zápalu močových ciest sa svojou intenzitou líšia. V akútnej fáze je typické silné rezanie a pálenie pri močení. Je to asi taký pocit, ako keby sme z tela vylučovali žiletky. A to nás väčšinou veľmi rýchlo privedie k lekárovi.

Mať prírodu na svojej strane

Pri liečbe infekcie močových ciest už naše babičky odporúčali brusnice, nakoľko účinok týchto červených bobúľ je už odpradávna známa. Ďalším šetrným pomocníkom je D-manóza. Monosacharid, ktorý sa nachádza napríklad v jablkách. Pôsobí vo vylučovacej sústave a hľadá tu škodlivé baktérie, ktoré jej pôsobením stratia schopnosť uchytiť sa na sliznici močových ciest. Baktérie sa následne prirodzene vyplavia močom. Brusnice i D-manóza sú látky prírodného charakteru a nepredstavujú pre náš organizmus žiadnu záťaž. Naopak, prirodzene cielia na nežiaduce baktérie v močových cestách a zabraňujú im tu škodiť. Preparáty, ktoré obsahujú tieto dve látky, znamenajú účinnú zbraň v boji s infekciou močového ústrojenstva.

Šetrne a preventívne

Pre úplnosť prevencie by sme určite nemali zabúdať na dostatočný príjem tekutín. Dbať na správnu hygienu a na toalete sa vždy utierať spredu dozadu, aby sme nezaniesli pôvodcu infekcie do močových ciest. Po milovaní je dobré vždy sa ihneď ísť vymočiť a odporúča sa nosiť bavlnenú spodnú bielizeň.

Infekcia močových ciest nie je nič príjemné a predovšetkým počas tehotenstva znamená pre ženy riziko. O nasadení antibiotickej liečby samozrejme rozhoduje lekár, ale čím môžete starostlivosť o svoje zdravie doplniť, s tým vám poradí aj lekárnik. Existujú šetrné produkty s obsahom látok, ako sú spomínané brusnice a D-manóza.

Príroda má neuveriteľnú moc. Verte jej a podporte s ňou hojivú silu svojho tela. M magazín.sk vám preto prináša jedinečnú súťaž o balíček výživových doplnkov Uroval® manosa AKUT. Ako sa do súťaže zapojiť?

Stačí veľmi jednoducho splniť 3 základné podmienky:

  1. Staňte sa fanúšikom facebookovej stránky M magazín.sk tak, že jej dáte svoj LIKE „Páči sa mi to“
  2. Verejne zozdieľajte článok so súťažou, aby bol medzi vašimi príspevkami všetkým viditeľný
  3. Do komentára pod článok nám napíšte názvy dvoch látok prírodného pôvodu, ktoré obsahuje výživový doplnok Uroval® manosa AKUT

POZOR !!!!!

Súťaž prebieha do nedele 10. marca 2019! Všetkým súťažiam želáme veľa šťastia!

Pridaj komentár