Vaginálne prostredie – tak krásne tajomná a intímna časť nášho tela. Nájdeme tu rôzne typy prospešných mikroorganizmov, ktoré sú vo vzájomnej rovnováhe. Ich úlohou je zabezpečiť prirodzenú ochranu a samočistiacu funkciu vagíny. Ak je rovnováha narušená, dostavia sa vaginálne infekcie, spojené napríklad s nepríjemným svrbením a pálením. Keď sa objavia chúlostivé intímne problémy, nezúfajte. Odstráňte ich príčinu pomocou overených prípravkov a dbajte na obnovu vaginálnej mikroflóry.

Vyhrajte produkty Beliema® od Idelyn® a buďte opäť sama sebou!!! Ako sa do súťaže zapojiť?

Najintímnejšie miesto každej ženy skrýva tajomný svet mnohých prospešných mikroorganizmov, ktoré žijú vo vzájomnej rovnováhe. Pošva zdravej ženy je pokrytá vrstvou hlienu, v ktorom všetky tieto prirodzené mikroorganizmy žijú. Ide prevažne o laktobacily, teda mliečne baktérie, ktoré chránia pred škodlivými mikroorganizmami. Zaisťujú mliečne kvasenie a napomáhajú vytvárať z cukrov blahodarnú kyselinu mliečnu, vďaka ktorej je prostredie vo vagíne kyslé a nepriaznivé pre baktérie a kvasinky, ktoré sú pôvodcami vaginálnej infekcie. Pošva má pritom úžasné samočistiace schopnosti.

Kyslé je žiaduce

Ak je prostredie pošvy v rovnováhe, žena je chránená pred vznikom pošvovej infekcie. Tento ideálny stav však môže vystriedať pálenie, svrbenie či výtok, teda symptómy zápalového ochorenia pošvy. S vymiznutím laktobacilov a narušením vaginálnej rovnováhy dochádza k zmene pH – z prirodzene mierne kyslého sa stáva prostredie zásadité. To je živnou pôdou pre škodlivé mikroorganizmy – najmä baktérie a kvasinky, ktoré spôsobujú nežiaduci zápal a nepríjemnosti s ním spojené. Týmto problémom môžeme predchádzať správnou starostlivosťou a je vhodné používať prípravky určené priamo pre intímne partie, napríklad rad Beliema® od Idelyn®.

Keď nastane problém

Keď sa taký problém objaví, ženy väčšinou netušia, o aký typ infekcie ide a až v polovici prípadov sa vo zvolenej liečbe môžu zmýliť. Vyskytujú sa tiež infekcie zmiešané, takže po vyliečení nepríjemností jedného typu, môže dôjsť k ďalšiemu zápalu, ktorý spôsobuje iný pôvodca. Keď sa ženám podarí zbaviť základného problému, často už nemyslia na potrebnú obnovu vaginálneho prostredia. To vedie k tomu, že sa vaginálne infekcie objavujú opakovane a 35 % žien nimi trpí dokonca trikrát až štyrikrát ročne, prípadne častejšie (Kantar MilwardBrown, Beliema BHC CZ, March 2017).

Každodenná starostlivosť

Obnova vaginálnej mikroflóry je neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o intímne partie. Ak je vaginálne prostredie opäť správne kyslé, intímna pohoda by sa mala navrátiť. Na trhu našťastie existujú prípravky, ktoré prispievajú k obnove vaginálnej rovnováhy a preto napomáhajú v prípadoch ako kvasinkovej, tak aj vaginálnej infekcie.

Práve dnes vám M magazín.sk prináša možnosť súťažiť o značkový Beliema® Expert Intim Krém od Idelyn®, pomocou ktorého sa môžete stať opäť sama sebou. Ako sa do súťaže zapojiť?

Stačí veľmi jednoducho splniť 3 základné podmienky:

  1. Staňte sa fanúšikom facebookovej stránky M magazín.sk tak, že jej dáte svoj „LIKE“
  2. Verejne zozdieľajte článok so súťažou
  3. Do komentára pod článok nám napíšete, či už máte s produktom Beliema® od Idelyn® skúsenosti

POZOR !!!

Súťaž prebieha do nedele 15. apríla 2018! Všetkým súťažiam želáme veľa šťastia!

4 KOMENTÁRE

Pridaj komentár