Tretí film oscarovského tímu, stojaceho za dokumentmi Senna a Amy, a producenta Paula Martina, sa volá Diego Maradona a je zostavený z viac ako 500 hodín nikdy nezverejnených záznamov z Maradonovho osobného archívu, ktoré poskytol sám legendárny futbalista a jeho blízki.

5. júla 1984 prišiel Maradona do Neapolu za rekordnú prestupovú sumu. Jeho najbližších sedem rokov sa malo stať peklom.

Najuznávanejší futbalista sveta a najvášnivejšie, ale mimoriadne nebezpečné mesto v Európe, boli pre také čosi perfektným spojením. V meste, kde by aj diabol potreboval ochranku, sa Diego Maradona stal bohom.

Na ihrisku bol géniom. Mimo ihriska bol uznávaný za boha. Charizmatický Argentínec miloval boj proti očakávaniam a priviedol Neapol k jeho prvého titulu. Bol to príbeh ako zo sna. Ale za všetko treba platiť daň. Diego si mohol robiť, čo sa mu zachcelo, kým podával na ihrisku zázračné výkony, lenže časom prišlo temnejšie obdobie …

Maradonovo neapolské obdobie je najvýraznejším úsekom jeho životnej cesty. Ponúka divoký, nezabudnuteľný príbeh jedinečného talentu. Bol (a je) to rebel, podvodník, hrdina a boh. Toto je príbeh jeho slávy, zúfalstva a zrady … je to príbeh zapredania sa, ale aj vykúpenia.

Diego Maradona je tretím celovečerným dokumentárnym filmom tímu, ktorý tvoria Asif Kapadia (režisér), James Gay-Rees (producent), Chris King (strihač) a Antonio Pinto (hudobný skladateľ). Príbeh Diega Maradonu na filmovom plátne v ich – nie nekritickom – spracovaní zaujme nielen futbalových fanúšikov, ale aj tých, čo o futbal „ani nezakopnú“, no majú radi silné príbehy.

Film je príbehom chudobného, nevzdelaného chlapca z mesta plného chatrčí, ktorého však jeho šikovnosť vystrelila k svetovej sláve, bohatstvu a božskému statusu. Chýbali mu však nástroje a znalosti, ako s takými vecami naložiť. Každý triumf v jeho živote bol nasledovaný katastrofou, hoci sa z nej vždy dokázal pozviechať. Ako hovorí režisér, ktorý podľa vlastných slov až zúfalo túžil porozprávať Maradonov príbeh: „Nezáleží na tom, koľkokrát spadne, vždy sa postaví a pokračuje ďalej. Ako by niekto s podobným pôvodom, kto si prejde všetkým, čím si prešiel on, mohol ostať bez následkov?“

Pri príležitosti uvedenia filmu Diego Maradona do slovenských kín, vám M magazín.sk v spolupráci s distribučnou spoločnosťou Continental film, prináša jedinečnú súťaž o 2 lístky na túto filmovú novinku v sieti CINEMAX. Ako sa do súťaže zapojiť?

Stačí veľmi jednoducho splniť 3 základné podmienky

  1. Staňte sa fanúšikom facebookovej stránky M magazín.sk tak, že jej dáte svoj LIKE „Páči sa mi to“
  2. Verejne zozdieľajte článok so súťažou, aby bol medzi vašimi príspevkami všetkým viditeľný
  3. Do komentára pod článok nám napíšte číslo, s ktorým na svojom drese hrával futbalista storočia – Diego Maradona

POZOR !!!!! Súťaž prebieha do pondelka 26.8.2019! Všetkým súťažiacim želáme veľa šťastia!

Pridaj komentár