Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi.

Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker.

Navždy osamelý v dave, Arthur Fleck hľadá spojenie. Ale ako sa prechádza zanesenými ulicami v Gotham City a vozí sa v posprejovaných vlakoch hromadnej dopravy nevľúdneho mesta, prekypujúceho členitosťou a nespokojnosťou, nosí Arthur dve masky. Jednu, ktorú si namaľuje do svojej práce klauna.

Tú druhú nemôže zložiť nikdy, je to maska, ktorú si nasadzuje v márnej snahe sa cítiť ako súčasť sveta okolo neho a nie ako ten nepochopený muž, ktorého život opakovane ubíja. Arthur nemá otca, len krehkú matku, ktorá je pravdepodobne jeho najlepším priateľom.

Ale keď ho šikanujú teenageri na ulici, alebo sa mu posmievajú muži v oblekoch v metre, alebo jednoducho si ho doberajú jeho klaunskí kolegovia v práci, sa tento sociálny outsider stáva ešte viac rozladeným … Kam to povedie?

Režírovaný, spolunapísaný a produkovaný Toddom Phillipsom, je Joker originálnym podaním príbehu o neslávne známom DC zloduchovi. Pôvodný príbeh, hoci je ňou naplnený, je zreteľne mimo tradičnejšej mytológie tejto postavy.

Phillipsovo skúmanie Arthura Flecka, ktorého nezameniteľne stvárňuje Joaquin Phoenix, je o mužovi, ktorý sa snaží prebiť si cestu do gothamskej roztrieštenej spoločnosti. Túžiac po tom, aby aspoň nejaké svetlo na neho svietilo, skúsi svoje šťastie ako stand-up komik, ale zistí, že vtipy si robia väčšinou len z neho.

Arthur sa nachádza sa v cyklickej existencii medzi apatiou a krutosťou, a nakoniec aj zradou. Robí jedno zlé rozhodnutie za druhým, čo spôsobí reťazovú reakciu eskalujúcich udalostí v tejto odvážnej, alegorickej charakterovej štúdii.

M magazín.sk vám v spolupráci s distribučnou spoločnosťou Continental film, prináša pri príležitosti uvedenia filmu Joker do slovenských kín, jedinečnú súťaž o 2 lístky na túto filmovú novinku, ktorú si môžete vychutnať v ľubovoľnom kine CINEMAX. Ako sa do súťaže zapojiť?

Stačí veľmi jednoducho splniť 3 základné podmienky:
1. Staňte sa fanúšikom facebookovej stránky M magazín.sk tak, že jej dáte svoj LIKE „Páči sa mi to“
2. Verejne zozdieľajte článok so súťažou, aby bol medzi vašimi príspevkami všetkým viditeľný
3. Do komentára pod článok nám napíšte celý názov gothamskej nemocnice, ktorú môžete vidieť v ukážke filmu Joker

POZOR !!!!! Súťaž prebieha do pondelka 14.10.2019! Všetkým súťažiacim želáme veľa šťastia!

Pridaj komentár