Keď sa púšťate do rekonštrukcie podlahy vo svojom byte, iste tomu bude predchádzať dlhá debata v rodine, ktorá podlahovina bude najlepšia. Tá pôvodná už doslúžila a je potrebné ju vymeniť za modernejšiu. Pritom ponuka je viac ako pestrá – drevo, lamino, vinyl, dlažba. Čo si vybrať?

Každý typ podlahovej krytiny má svoje pre a proti

Pri ich voľbe zvyčajne majiteľ nehnuteľnosti hľadí na životnosť. To je podstatné hľadisko. Nikto si neobstaráva podlahovinu, aby ju za pár rokov menil za novú. Dôležitá je tiež cena v prípade, ak máte obmedzený rozpočet. V tomto prípade by drevená podlaha mohla byť pre vás zbytočne drahá. Ako ideálna sa ponúka klasická vinylová podlaha.

FOTO: Appleyayee / Shutterstock.com

Vinyl je pri správnej starostlivosti a kvalitnej inštalácii trvanlivým materiálom, ktorý zároveň aj dobre vyzerá. Výrobcovia sa dokonca predbiehajú vo výrobe najrôznejších dezénov – od vzhľadu prírodného kameňa, cez dlažbu a keramické obklady až po dezén v štýle drevenej podlahy. Skutočne na prvý pohľad nespoznáte, že nejde o dlažbu či kameň, ale že je na podlahe vinyl. A tak je to dobre.

Vinylové podlahy: Pre a proti

Ako výhodu vinylovej podlahy oceníte iste jej protišmykové vlastnosti. Nie je príliš príjemné chodiť po podlahe, na ktorej vám to veľmi kĺže. Vinyl je odolný voči vlhkosti a nie je problém ho dať na podlahu aj do kuchyne alebo kúpeľne. Nejaká kvapôčka vody, ktorá na neho kvapne, nespôsobí žiadnu pohromu. Okrem toho vinylová podlaha spĺňa bezpečnostné požiadavky na horľavosť materiálov v komerčných priestoroch. Vďaka tomu sa stáva medzi zákazníkmi čoraz obľúbenejšia, čomu zodpovedá aj sortiment obchodov. Istou nevýhodou môže byť nutnosť absolútne rovného a pevného podkladu.

Jednoduchú údržbu potom ocení každý, kto udržuje tento typ podlahovej krytiny v čistote. To napokon platí aj pre interiérové dvere z lamina, ktoré sa tiež ľahko čistia a ktoré je možné výborne kombinovať práve s vinylovou podlahou.

Akému typu podlahovej krytiny dávate prednosť vy?

Pridaj komentár