Kaviareň bola pre mnohých z nás miestom, kde sme mohli tráviť príjemné chvíle nielen v spoločnosti našej obľúbenej kávy, ale i rodiny či priateľov. Počas mesiacov strávených v karanténe nám ale bola táto radosť v dôsledku preventívnych opatrení odopretá. So zlepšením situácie otvára brány svojich kaviarní i obľúbený reťazec Costa Coffee, ktorý predstavuje mimoriadne atraktívnu jarnú ponuku, podávanú za prísnych hygienických opatrení.

Ak ste fanúšikmi sladko-slaných kombinácií, Arašidové cappuccino je pre vás ideálnou voľbou. Ide o klasické cappuccino vylepšené sirupom, ktorý chutí ako arašidové sušienky. Sirup v spojení s kávou vyzdvihne tie správne chuťové profily. Tento kávový nápoj navyše vyhral v súťaži Signature Drink a jeho autorkou je baristka Naďa Krejčíčková z Costa Coffee. Môžete si byť teda istí, že vás čaká „kávové nebo“, ktoré je na vrchu ozdobené vanilkovým cukrom.

Čo by ste povedali na kávovú „jednohubku“? Corto Classic možno poznáte. Ide o extrakciu dvoch dávok kávy po dobu krátkych piatich sekúnd, ktorá zvýrazní chuť kávy Mocha Italia a vyzdvihne jej prirodzenú sladkosť. Povrch Corto Classic baristi ozdobia technikou latte art pomocou jemnej mliečnej mikropeny. Nemusíte ale zostávať pri klasike. Ochutnajte nové Banánové Corto, pri ktorom robí banánový sirup z kávy exotický zážitok a zároveň ju ľahko dosladí.

Pokiaľ si ale chcete urobiť ešte väčšiu radosť, zákusok ku káve bude tou najlepšou voľbou. Okrem stálej ponuky môžete siahnuť po originálnej pistáciovej novinke, ktorá je lákavá nielen na prvá pohľad, ale rozhodne nesklame ani po ochutnaní. Pistáciová torta vyniká korpusom red velvet, ktorý poznáme tiež pod názvom „červený zamat“. Červená farba piškóty v nápaditej kombinácii s pistáciovou polevou a malinovým pyré prenesie každého návštevníka Costa Coffee do Ameriky, kde uzrela svetlo sveta. Tortu posypanú nasekanými pistáciami a malinami si môžete vychutnávať ako dlho len chcete. No nie je to úžasné?

Pridaj komentár